Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Moja sprawa - spektakl gościnny (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 555-22-34
wystawia:
Teatr na Plaży
data premiery:
23 listopada 2015
Moja sprawa
spektakl Teatru Biuro Rzeczy Osobistych (BRO) i profesjonalnych twórców teatralnych

Przedstawienie pt: Moja sprawa jest eksperymentem artystycznym angażującym niepełnosprawnych intelektualnie aktorów gdyńskiego Teatru Biuro Rzeczy Osobistych (BRO) i profesjonalnych twórców teatru. Dramat jest konstrukcją teatru w teatrze, a zespół BRO pracujący nad sztuką centralną osią dramaturgii. W trakcie pracy nad spektaklem jedna z bohaterek dramatu, którą kreuje niepełnosprawna aktorka, zachodzi w ciążę. Jest to opowieść o jej losie i skomplikowanej sytuacji rodzinnej.


Reżyseria: Iwona Sekierzyńska
Kierownik zespołu BRO: Zbigniew Biegajło
Scenariusz: Radosław Paczocha
Kostiumy, scenografia, projekcje: Izabela Stronias
Muzyka: Marzena Majcher

Obsada:
Anna Krasnopolska, Piotr Srebrowski, Marzena Gajewska, Renata Klinkosz, Adam Siekierzyński, Tomasz Macniak, Marcin Wenta, Oliwia Cubala.

---

Zespół BRO
Biuro Rzeczy Osobistych działa przy PSOUU Koło w Gdyni. Od kilkunastu lat realizuje projekty we współpracy z administracją publiczną. Zespół organizuje spektakle teatralne, obozy i imprezy okolicznościowe współpracując w tym zakresie z organizacjami pozarządowymi, placówkami edukacji, pomocy społecznej i kultury. Realizacja projektu Człowiek człowiekowi umożliwi zespołowi BRO współpracę z zawodowymi twórcami i aktorami. Zapoznanie się z praktyką profesjonalnej działalności pozwoli zespołowi pozyskać nowe umiejętności i narzędzia na drodze do przekształcenia BRO w zawodowy teatr społeczny. Proces ten zaplanowany jest do grudnia 2016 przy wsparciu miejskich instytucji pomocowych oraz Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Zrealizowany w ramach projektu spektakl po jego zakończeniu będzie można wystawiać gościnnie na scenach teatrów w Polsce przy okazji konferencji, debat itd. dotyczących miejsca, roli i sytuacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem niepełnosprawności intelektualnej. Ponadto przygotowana będzie oferta dla szkół wyższych kształcących na kierunkach społecznych i humanistycznych oraz miejskich instytucji kultury organizujących spektakle i inne wydarzenia.

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2015.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • (opinia sprzed 5 lat)

    Osoby niepełnosprawne mają prawo do założenia rodziny, tylko zależy wiele od stopnia niepełnosprawności, to po pierwsze. Po drugie żeby wstąpić w związek małżeński, trzeba do tego dorosnąć i w sensie fizycznym i psychicznym, i trzeba mieć tego świadomość jakie wiążą się z tym obowiązki. Bo Pan Bóg w sposób szczególny ukochał osoby niepełnosprawne prawda? Każdy człowiek bez względu na to jaki jest, Należy do Pana Boga, ale nie wszyscy ludzie przyjmują naukę Pana Jezusa. Jest to bardzo trudne do zrozumienia. I nigdy nie wolno umniejszać godności ludzkiej człowieka, człowieka trzeba przyjąć, pokochać i zaakceptować takim, jakim jest.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery