stat
Impreza już się odbyła

Moja, Twoja.pl - wystawa fotografii

Nasza wspólna. Te fotografie prezentują spojrzenie młodych ludzi na pojęcie, wizerunek, nazwę czy symbole polskości. Po polskim przełomie 1989 roku w kraju zaczęły zachodzić wielkie przeobrażenia. Fotografom ze swoim rozwiniętym zmysłem obserwacji otworzyło się wielkie pole do zapisu. Od egzystencjalnej potrzeby rejestracji zmian po doświadczanie i sycenie się przyjemnością fotograficznego spojrzenia.

Relacja z imprezy

Z jednej strony zachowują oni obrazy znikającego świata, a z drugiej wydobywają jego różne znaczenia i stawiają pytania o znaczenie historycznego dziedzictwa dla współczesnych praktyk kulturowych przecząc tym, że młodzi ludzie nie mają osobistego stosunku do swojego kraju, że nie komentują tego co się dzieje, że Ojczyzna jest słowem obcym.
Marek Szyryk - kurator

Autorzy wystawy: Alicja Bloch, Andrzej Cichoń, Łukasz Głowala, Agata Hejchman, Radosław Jóźwiak, Klaudia Kaczmarczyk, Sylwia Księżopolska, Monika Łuczak, Sławomir Mielnik, Sara Morawska, Mateusz Muzyka, Agnieszka Stachura, Martyna Strzelczyk, Dawid Szablewski, Jacek Tertil, Jan Wajszczuk, Kamila Winnicka, Magdalena Pietruszka, Dawid Furkot, Tomasza Walczak, Iza Zdziebko, Karolina Jonderko, Przemysław Pokrycki, Maciej Świstek, Grzegorz Nowak Renata Dąbrowska, Rafał Mielnik, Katarzyna Sosnowska, Monika Milewska.

Kurator: Marek Szyryk
Koordynator: Łukasz Głowala

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie odbył się pierwszy powojenny festiwal jazzowy?