stat
Impreza już się odbyła

Moja Biblioteka online - Dorota Karaś

  • czwartek, 28 maja 2020, godz. 18:00, - 19:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk, online
    Organizator: NCK
  • Bilety
    wstęp wolny

Od 2014 r. w ramach cyklu "Moja biblioteka" zapraszamy znanych ludzi kultury, by opowiedzieli o swoich prywatnych księgozbiorach. Interesuje nas wszystko: najcenniejsze pozycje (Nieznany egzemplarz Biblii Gutenberga? A może "Dzieci z Bullerbyn" otrzymane w prezencie urodzinowym od babci?), stosunek do książki (Czy wolno kreślić i zaginać rogi? A może już nie książka, a elektroniczny czytnik?), rozwiązania architektoniczne (Półki czy stosy? Ustawiamy alfabetycznie? Wg wielkości? Kolorami grzbietów?)

Na żywo

Zobacz transmisję live


Jedno jest pewne: od rozmowy o książce-przedmiocie bardzo szybko przechodzi się do dyskusji o sprawach najistotniejszych: życiu i śmierci, historii, sztuce, miłości... Logika tworzenia własnej biblioteki na przestrzeni lat, podejście do książki, wskazanie ulubionych lektur na różnych etapach życia, pozwalają lepiej poznać bohaterów naszych spotkań.

Do tej pory rozmawialiśmy ze Stefanem Chwinem, Jackiem Dehnelem, Magdaleną Grzebałkowską, Pawłem Huelle, Filipem Bajonem i Małgorzatą Omilanowską. Gości zapraszaliśmy zazwyczaj do Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego, a ich biblioteki mogliśmy podejrzeć na prezentowanych fotografiach.

Teraz, wobec trwającej pandemii, zmuszeni jesteśmy wprosić się do domu naszej kolejnej rozmówczyni - DOROTY KARAŚ. Tę wyborną reporterkę, autorkę książek "Cybulski. Podwójne salto" oraz (wspólnie z Markiem Sterlingowem) "Walentynowicz. Anna szuka raju", zobaczymy on-line w jej naturalnym biotopie 28 maja o godz. 18.00.

W roli prowadzącej wystąpi niemniej wyborna reporterka i autorka książek, Magdalena Grzebałkowska.

Tego nie można przegapić!

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile miejsc na widowni liczy rozbudowana Duża Scena Teatru Muzycznego w Gdyni?

 

Najczęściej czytane