• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Młodzi patrioci o Niepodległej

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wspólne spędzenie Święta Niepodległości. Już 11 listopada o godz. 17:00 odbędzie się spektakl "Młodzi patrioci o Niepodległej", w którym wystąpią dzieci i młodzież szkolna z dzielnicy Siedlce. 

cze 10

piątek, godz. 19:00

Wstęp wolny
cze 11

sobota, godz. 16:00

bilety 70, 80, 85 zł
Kup bilet
Rada Dzielnicy Siedlce już po raz piąty organizuje Siedlecką Paradę Niepodległości. Mamy więc mały jubileusz. Od początku wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Każda edycja imprezy poświęcona jest innemu wydarzeniu historycznemu. W tym roku, zarówno główna Gdańska Parada Niepodległości, jak i Siedlecka Parada Niepodległości proponują coś nowego, coś odmiennego z bogatej historii Polski. Tym razem motywem przewodnim będzie Orzeł Biały- symbol polskości od XII wieku.

Inspiracją wyboru Orła Białego była 70. rocznica zakończenia II wojny światowej, obchodzona w tym roku. Podczas Parady uczestnikom parady będą rozdawane wpinki i naklejki z symbolem orła.

Siedlecka Parada Niepodległości wyróżniała się zawsze narodowymi barwami, dlatego prosimy Mieszkańców o przyniesienie biało-czerwonych szalików i flag. Bardziej odważniejszych zachęcamy do przebrania się w stroje historyczne i wzięcia udziału w konkursie na Najbardziej okazały strój historyczny". Dla wszystkich, którzy przyjdą w przebraniu, przewidziane są nagrody a dla najmłodszych mamy balony i chorągiewki.

Po południu mieszkańców Siedlec zapraszamy na:
- godz. 15.30 na spotkanie z mieszkańcami i dyskusję o historii Polski przy kawie i herbacie do
siedziby Rady Dzielnicy przy ul. Kartuskiej 63/65,
- godz. 17.00 na spektakl "Młodzi patrioci o niepodległej", w którym wystąpią dzieci i młodzież szkolna z dzielnicy Siedlce. Współorganizatorami wydarzenia są: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Scena Muzyczna Gdańsk. Zapraszamy! Sala widowiskowa Sceny Muzycznej Gdańsk, ul. Powstańców Warszawskich 25. Wstęp wolny!

Bądźmy razem tego dnia! Bądźmy dumni z naszych symboli narodowych!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?