Wydarzenie

stat

Młode malarstwo w Gdańsku. Dyplomy 2011: wernisaż (1 opinia)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
3 lutego 2012 (piątek)
godzina:
17:00
miejsce:

Muzeum Historyczne  mapa

adres:
Gdańsk, Długa 46/47
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Zapraszamy na wernisaż wystawy pod tytułem: "Młode malarstwo w Gdańsku. Dyplomy 2011", będącą przeglądem absolwentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.Prezentowana będzie od 4 lutego do 18 marca w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska, głównej siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Na wystawę składają się prace dyplomowe 17 absolwentów, prezentując szerokie spektrum twórczych możliwości: malarstwo, obiekty, instalacje, filmy wideo oraz animacje. Różnorodność postaw artystycznych to efekt indywidualnej pracy studenta z pedagogiem. Dzieła pokazywane na wystawie to jedynie wybór, którego dokonaliśmy ze względów ekspozycyjnych - każdy z dyplomantów prezentował na swojej obronie znacznie więcej prac. Pomimo koniecznej selektywności wyraźnie widać, że każdy z nich wypracował swój własny język.

Wśród ubiegłorocznych dyplomantów są laureaci ogólnopolskich konkursów. Anna Wypych jest laureatką konkursu "Artystyczna Podróż Hestii" (I nagroda z 2010 r.), Emilia Wojszel otrzymała w 2011 roku "Nagrodę Rektorów ASP" na Ogólnopolskiej Wystawie Najlepszych Dyplomów ASP, Sergiusz Powałka został laureatem zorganizowanych już po raz dziesiąty przez Fundację Marka Marii Pieńkowskiego Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w Pieńkowie.

Na wystawie prezentowani są młodzi artyści oraz uczelniany projekt unijny. Projekt ten o nazwie: "Zwiększenie dostępu do edukacji artystycznej poprzez poprawę stanu infrastruktury ASP w Gdańsku" pozwoli następnym pokoleniom młodzieży rozwijać się i kształcić w nowoczesnej uczelni.

Wystawa współorganizowana z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska jest znakomitą okazją przyjrzenia się najmłodszemu pokoleniu artystów wkraczających w świat sztuki.

Wystawa jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
Młode Atelier - warsztaty teatralne

w każdą niedzielę (do 25.03), godz. 15:00

Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.