• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mityng#1 Jak się nie przejmować, żeby rysować. Spotkanie i warsztaty z Aliną Mielnik

Zapraszamy do Gamy na pierwsze spotkanie z cyklu MITYNG.

w każdą środę (do 24.04), godz. 17:00 - 21:00

Gdańsk Nowy Port, Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny
Czym jest MITYNG? Dla kogo jest MITYNG?
MITYNG jest inkluzywną platformą, zastępującą tradycyjne wystawy sztuki. To spotkania dyskusyjno-warsztatowe skracające dystans w relacji artysta/odbiorca, dające możliwość bardziej osobistego zrozumienia twórczego procesu. Każde spotkanie będzie miało swoją przewodnią osobę artystyczną, której praktyce będziemy przyglądać się w danym miesiącu. Zaproszona osoba przeprowadzi warsztat inspirowany jej twórczością, w którym wspólnie weźmiemy udział. MITYNG jest dla uczestników w każdym wieku. Poznajmy się!

Kim jest Alina Mielnik?
Jestem osobą twórczą czerpiącą satysfakcję z trwania w stanie kreatywnego przepływu. Mam głęboką potrzebę doświadczania piękna, szukam go w świecie i realizuję potrzebę chwytania go w najprzyjemniejszą dla mnie formę rysunek. Z rysunku wynikają pozostałe obszary moich eksploracji, na ten moment: ilustracja, , grafika, tatuaż. Ostatni raz konkurs wygrałam w 2012. Organizował go Empik, temat brzmiał Pani Wiosna, dostałam kredki i szkicownik. Obecnie mam przyjemność być asystentką dr Agaty Królak w Pracowni Ilustracji ASP w Gdańsku oraz tatuatorką w Zwidy Pracownia. 
Instagram: @alinka_pralinka

Czego będzie dotyczył warsztat Aliny?
Rysując po papierze nie możesz cofnąć swojego ruchu, w ramach warsztatu Aliny będziemy uczyć się akceptować nasze błędy rysownicze i eksperymentować z nimi. W każdej przestrzeni da się rysować, nawet w takiej, która wydaje się być nudna, musisz sobie znaleźć w niej coś do rysowania. Zaakceptuj to, że popełnisz błąd, inaczej nie dasz rady tworzyć. Będziesz popelniać błędy, nie od razu narysujesz wszystko tak jak sobie to wyobrazisz. Zaufaj procesowi.

Kiedy odbędzie się pierwsze spotkanie?
g. 18:00 Gama,
ul. Starowiejska 16,
80-534 Gdańsk Letnica

Informacja o biletach

WSTĘP BEZPŁATNY — ilość miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja
REZERWACJA — 58 346 41 05 / gama@gak.gda.pl

Opinie

Sprawdź się

Co jest najstarszym zabytkiem Sopotu?