• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mistrzowskie Interpretacje

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na koncert Mistrzowskie Interpretacje. Po raz pierwszy na naszej scenie gościć będziemy, skrzypaczkę Agatę Szymczewską oraz altowiolistę Volodię Mykytkę. Należą oni bez wątpienia do grona wirtuozów o międzynarodowej renomie.

Agata Szymczewska należy do wąskiego grona najwybitniejszych skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. W 2006 roku otrzymała I nagrodę, Złoty Medal oraz Nagrodę Publiczności TVP Kultura w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Regularnie występuje na renomowanych scenach w Europie, Azji i obydwu Amerykach, zdobywając uznanie międzynarodowych krytyków, słynnych dyrygentów oraz orkiestr i festiwali, z którymi współpracuje.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Kolejnym solistą zaproszonym przez Maestro Wojciecha Rajskiego jest jeden z najbardziej wszechstronnych i cenionych altowiolistów naszych czasów Volodia Mykytka. Wraz z Agatą Szymczewską współtworzy Szymanowski Quartet. Otrzymał liczne nagrody w międzynarodowych konkursach, jak i Medal Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zaangażowanie w uznanie i zachowanie polskiej muzyki i kultury.

Podczas koncertu zabrzmią m.in. dwie kompozycję Maxa Brucha podwójny Koncert na skrzypce i altówkę op. 88 oraz Serenada na tematy szwedzkich melodii ludowych op. posth.

Jednak to nie wszystkie atrakcje muzyczne jakie czekają na melomanów Wielką gratką będzie bez wątpienia wykonanie Idylli na smyczki czeskiego kompozytora Leoša Janáčka.

Wykonawcy:
Agata Szymczewska - skrzypce
Volodia Mykytka - altówka
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - dyrygent

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  35 zł
 • Bilet ulgowy
  25 zł
Do nabycia online na stronie pfksopot.interticket.pl, w Informacji Turystycznej Sopot
oraz na godzinę przed koncertem.

Opinie

Sprawdź się

Nestor trójmiejskich scen, Ryszard Ronczewski, obchodził w 2010 roku w Sopocie okrągły jubileusz pracy twórczej. Który?