• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mistrzowski Koncert Kameralny Ãtma Quartet

Zapraszamy w poniedziałek, 4 grudnia 2023 o godz. 19:00 na Mistrzowski Koncert Kameralny - Ãtma Quartet.

mar 10

niedziela, godz. 12:00

bilety 43-80 zł
ulgowy 27-707 zł
Kup bilet
mar 16

sobota, godz. 19.00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Ãtma Quartet w składzie:
Aleksandra Kupczyk (I skrzypce)
Jacek Świca (II skrzypce)
Karalina Orsik (altówka)
Andrzej Bauer (wiolonczela)

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W PROGRAMIE: W.A. MOZART, R. SCHUMANN, K. SZYMANOWSKI

PROGRAM

Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)
Kwartet smyczkowy G-dur KV 387
Allegro vivace assai
Menuetto. Allegro
Andante cantabile
Molto allegro
Robert Schumann (1810-1856)
Kwartet smyczkowy A-dur op. 41 nr 3
Andante espressivo. Allegro molto moderato
Assai agitato
Adagio molto
Finale. Allegro molto vivace

PRZERWA
Karol Szymanowski (1882-1937)
Kwartet smyczkowy nr 2 op. 56
Moderato, dolce e tranquillo
Vivace, scherzando
Lento. Doppio movimento

Ãtma Quartet prowadzi działalność koncertową od roku 2016. Nazwa Zespołu pochodzi z sanskrytu i znaczy "dusza"; nawiązuje także do willi "Atma" w Zakopanem, w której pod koniec życia mieszkał Karol Szymanowski.

Zespół zdobył laury na konkursach, m.in. na I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Franz Schubert und die Musik der Moderne w Grazu, Gianni Bergamo Classic Music Award w Lugano oraz International Music Competition w Paryżu. Wystąpił m. in. na festiwalach: Davos Festival, Festes Baroques, Quatuors à Bordeaux, Zeist Music Days, Musethica, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, czy Emanacje w Lusławicach.

Aleksandra Kupczyk - absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, laureatka I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Łodzi w 2004. Występowała jako solistka i kameralistka w Warszawie, Koszalinie i Olsztynie, jak również w Niemczech, Holandii, we Francji i Włoszech. Od 2005 pracuje w Filharmonii Narodowej w grupie pierwszych skrzypiec. Od 2017 związana na stałe z Chain Ensemble.

Jacek Świca - absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także studium mistrzowskiego w Hochschule der Künste Bern. W swojej karierze kameralisty grał w takich zespołach, jak Artemis Quartet, Alban Berg Quartet, Vogler Quartet, Casals Quartet, pracował również z Agatą Szymczewską, Robertem Levinem oraz Eberhardtem Feltzem. Wraz z Gardan Quartet otrzymał wyróżnienie na konkursie Orpheus w Bazylei.

Karalina Orsik - absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, od 2014 r. na swojej macierzystej uczelni jest wykładowczynią oraz doktorantką prof. Piotra Reicherta. Współpracowała m.in. z Cuarteto Quiroga, Emerson String Quartet i Alban Berg Quartet oraz takimi muzykami i pedagogami, jak Aleksander Pavlovsky, Orfeo Mandozzi, czy Oliver Wille. Jest założycielką Ãtma Quartet, grająca w zespole od początku jego istnienia.

Andrzej Bauer - zwycięzca konkursu ARD w Monachium, solista, kameralista, dyrygent, pedagog i improwizator, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Występował z recitalami m.in. w Amsterdamie, Paryżu, Wiedniu, Hamburgu, Monachium oraz jako solista z Filharmonikami Monachijskimi, orkiestrami w Neapolu, Strasburgu, Stuttgarcie, Berlinie oraz większością orkiestr polskich.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  35 zł
 • Bilet ulgowy
  25 zł
Bilety w cenie 25 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny) w sprzedaży od 10.11.2023 w serwisie Bilety24, oraz w Ratuszu Staromiejskim w dniu koncertu w godz. 18:00-19:00.

Opinie

Sprawdź się

Gdańsk był jednym z sześciu miast - organizatorów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W którym roku odbyło się to sportowe wydarzenie?

 

Najczęściej czytane