stat
Impreza już się odbyła

"Misterium" Hanna Brzuszkiewicz

W dniu 20 maja zostanie otwarta wystawa rzeźby "Misterium" Hanny Brzuszkiewicz. Rozmowa z artystką i relacja z wystawy będą dostępne na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

18 października - 15 listopada 2021, godz. 12:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
kurator wystawy : Grażyna Tomaszewska Sobko

Hanna Brzuszkiewicz - Artysta rzeźbiarz, od 1958 pedagog rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zatrudniona na uczelni po studiach artystycznych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (1951-1955) w pracowni rzeźby prof. Tadeusza Godziszewskiego oraz studiach podyplomowych w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku w pracowni rzeźby prof. Stanisława Horno-Popławskiego i pracowni projektowania architektoniczno-rzeźbiarskiego prof. Adama Smolany, a także pracowni ceramiki prof. Hanny Żuławskiej.

Zatrudniona w latach 1958-2001 Katedrze Rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, wspierała rozwój twórczy wielu utalentowanych adeptów sztuki, a w jej profesorskiej pracowni dyplomowej powstało szereg oryginalnych dyplomów rzeźbiarskich. Habilitację otrzymała w 1978 na gdańskiej PWSSP [dzisiejsza Akademia Sztuk Pięknych], następnie otrzymała tytuł profesora Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Zakładzie Rzeźby w kolejnych latach zorganizowała Pracownię Ceramiki. Przez wiele lat prowadziła zajęcia z zakresu rzeźby i ceramiki, od 1990 roku jako samodzielny pracownik naukowo-dydaktyczny. Stypendystka Rządu Włoskiego w 1973.

Opinie 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?