stat
Impreza już się odbyła

Missa Gratiatoria

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją Marcina Tomczaka oraz trio jazzowe: Dominik Kisiel (fortepian), Dominik Bukowski (wibrafon, instrumenty perkusyjne), Zuzanna Jargieło (celesta) zapraszają na koncert w pięknej scenerii Teatru Leśnego, na którym zaprezentują utwór Missa Gratiatoria komp. Leszka Możdżera.

W pierwszej części koncertu wystąpią również Dominik Bukowski/Dominik Kisiel Duo, którzy improwizując wprowadzą słuchaczy w temat Mszy Jazzowej.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


26 czerwca (sobota) o godz. 20.00
Teatr Leśny w Parku Jaśkowej Doliny
Bilety w cenie 10 zł do nabycia na 2 h przed koncertem w kasie Teatru Leśnego."Missa Gratiatoria" Leszka Możdżera na chór, trio instrumentalne i baryton solo została napisana do łacińskiego tekstu mszy. Utwór składający się z sześciu części (Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei) został skomponowany z okazji jubileuszu 35 lecia Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego, a do jego prapremiery doszło w trakcie koncertu galowego w Polskiej filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina 16 września 2006 w Gdańsku.

W 2009 r. odbyła się premiera płyty Missa Gratiatoria, którą chór nagrał w RG studio. Producentem muzycznym był Leszek Możdżer, który zagrał na płycie partię celesty/syntezatora.

Organizatorzy wydarzenia:
Miasto Gdańsk, GAK Winda, Teatr Leśny, Akademicki Chór UG, Akademickie Centrum Kultury Alternator, Uniwersytet Gdański

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Zgodnie z planami miejskimi, obecna siedziba CSW Łaźnia miała pełnić bardzo oryginalną funkcję. Jaką?