stat
Impreza już się odbyła

Miriam Simun praca wideo Your Urge to Breath is a Lie

Zapraszamy do oglądania pracy wideo amerykańskiej artystki Miriam Simun. Wideo Your Urge to Breath is a Lie opowiada o przyszłości człowieka w obliczu kryzysu klimatycznego z perspektywy naszej komunikacji ze społeczeństwem i otoczeniem. Warstwa wizualna wideo to podróż przez świat pływaczek synchronicznych, oceanicznych stworzeń i tancerzy.

Pracę będzie można obejrzeć w dniach 19-22. 03 w przestrzeni Sopot Centrum (dworzec Sopot), codziennie w godzinach od 10 do 20.
 
YOUR URGE TO BREATHE IS A LIE to pryzmatyczne, wielogłosowe zaproszenie do ekologicznego, ucieleśnionego i etycznego podejścia do naszej transhumanistycznej przyszłości w obliczu kryzysu klimatycznego. Przyjmując głowonogi (ośmiornice, kałamarnice, mątwy, łodziki) jako nowy model ewolucji człowieka, trzy grupy inżynierowie, tancerze i synchroniczni pływacy u progu dorosłości trenują z myślą o udoskonaleniu go przez przejęcie od głowonogów ich trzech kluczowych cech: poznania ucieleśnionego, zmiennokształtności i inteligencji rozproszonej. Transhumanistyczna metoda szkoleniowa została opracowana przez Miriam Simun w MIT Media Lab w Cambridge (USA) we współpracy z choreografką i praktyczką ruchu uzdrawiającego, Lucianą Achugar.

Praca ta jest jednocześnie niezwykle bogatą wizualnie podróżą przez ocean, dokumentem procesu szkoleniowo-badawczego oraz próbą przekazania dotykowych, proprioceptywnych bodźców za pomocą dwuwymiarowego medium jakim jest wideo. Uzupełnieniem filmu krótkometrażowego są powiązane z nim psychologiczno-fizyczne warsztaty szkoleniowe Training transhumanism (i want to become a cephalopod) oraz wykład.
Miriam Simun

Data warsztatu: 20 22.03.2021
Warsztat będzie dostępny na naszej stronie w formie podcastu. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z pracą wideo Your Urge to Breathe is a Lie autorstwa Miriam Simun w Sopot Centrum a następnie do udziału w warsztacie w swoim domu.

Training Transhumanism (I Want to Become a Cephalopod) warsztat z Miriam Simun
Training Transhumanism to psychofizyczny trening opracowany w MIT Media Lab we współpracy z choreografką Lucianą Achugar mający na celu ewolucję człowieka w przyszłym świecie naznaczonym przez coraz szybciej postępujące zmiany ekologiczne i technologiczne. Składa się on z serii ćwiczeń, których celem jest rozwinięcie w człowieku nowej wrażliwości i zdolności opartych na modelu głowonoga.
 
Biogram artystki:
Miriam Simun to artystka, która pracuje w miejscach zderzeń: kolizji ciał (ludzkich i nie tylko) z szybko rozwijającymi się ekosystemami technologicznymi. Jeśli zderzenia będziemy rozumieć jako formę zakłócenia w sensie ekologicznym, to w takim razie służy ono przejściu od zniszczenia do szansy na odrodzenie. Simun pracuje nad jego zmysłowymi warunkami. Jej prace mają różne formaty (wideo, performance, instalacje i wspólnotowe doświadczanie zmysłowe) i uzyskiwały wsparcie od Creative Capital, Robert Rauschenberg Foundation, Joan Mitchell Foundation i Foundation for Contemporary Arts.
Prace Simun były pokazywane na arenie międzynarodowej, m.in. w New Museum (Nowy Jork), Himalayas Museum (Shanghai), Gropius Bau (Berlin), The Contemporary (Baltimore), Bogota Museum of Modern Art (Bogota), Ronald Feldman Fine Arts (Nowy Jork), Museum of Fine Arts (Split), Museum of Arts and Design (Nowy Jork), Robert Rauschenberg Gallery (Nowy Jork) oraz Beall Center for Art + Technology (California).
miriamsimun.com
 
Projekcja wideo oraz warsztat są elementem rocznego cyklu performance Tools Cycle: New visualisations for activated bodies, który w 2021 roku jest współorganizowany przez Goyki 3 Art Inkubator oraz Galerię FOCO w Lizbonie. 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku w Gdańsku odbył się pierwszy spektakl operowy i jaki był jego tytuł?