• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Miniaturowy dizajn dwudziestolecia międzywojennego obiekty ze zbiorów

Rok 2023 to Rok Zbiorów w Muzeum Miasta Gdyni! Staramy się w tym roku przyjrzeć na nowo naszym zbiorom, znaleźć nową perspektywę. Czasami inspirację do tego znajdujemy w nieoczywistych miejscach: na przykład między miniaturami tkackimi, eksponowanymi na wystawie 12. Baltic Mini Textile Gdynia.

19 maja 2023 - 11 lutego 2024

bilety 15 zł
ulgowy 7 zł

18 listopada 2023 - 12 maja 2024

bilety 10 zł
ulgowy 6 zł
Małe dzieła sztuki tkackiej stały się dla Weroniki Szerle z Działu Sztuki inspiracją do ponownego przyjrzenia się obiektom, które gromadzi nasze Muzeum. Pod swoją kuratorską lupę, wzięła niewielkich rozmiarów obiekty kultury materialnej znajdującej się w kolekcji MMG. Kierując się kryterium wielkości ale mając na względzie także szeroko pojętą atrakcyjność, spośród kilku tysięcy dizajnerskich przedmiotów wybrała te, których format nie wykracza poza przepisową dla miniatury tkackiej wielkość 20 x 20 cm.

Efektami tej wewnętrznej kwerendy jest opowieść o kilku wyjątkowych, małych i gdyńskich rzeczach.
Podczas prelekcji będzie można poznać ciekawą drogę wybranych obiektów od bycia niemymi świadkami życia codziennego lat 20. i 30. XX w. oraz świadectwami wysokiej kultury projektowej międzywojennej Polski aż do współczesności. To one miniaturowe przedmioty dizajnu, będą głównymi bohaterami naszego spotkania, w czasie którego po-znamy nie tylko historie ich powstania, ale także kilka muzealnych sekretów i niespodzianek.

Informacja o biletach

Opinie

Sprawdź się

Czy obecnie działające Muzeum Miasta Gdyni jest pierwszym w historii tego miasta?