• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Miniatura Trójmiasta

6 sierpnia Klub Marynarki Wojennej "Riwiera" zaprasza na wernisaż wystawy tkanin artystycznych pt. "Miniatura trójmiasta".

Wystawa odbędzie się w ramach 8 Międzynarodowego Nadbałtyckiego Triennale Miniatury Tkackiej 2010. Impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety, wstęp wolny.

Od wielu lat rozwija się nowa dziedzina tkaniny artystycznej - miniatura - prezentowana jest w znanych ośrodkach kulturalnych na świecie m.in. w węgierskim Szombathely, włoskim Como, francuskim Anger, partneruje im także najmłodsza Gdynia. Trójmiasto wspólnie z Puckiem, Wejherowem, Bytowem, Lęborkiem organizując wystawy z dziedziny sztuki włókienniczej na stałe wpisało się w kulturalną mapę świata.

Podczas wystawy tkaniny artystycznej swoje prace zaprezentują 22 artystki: Maria Aftanas-Jujka, Aleksandra Bibrowicz-Sikorska, Beata Czerepak, Teresa Graboska, Ewa Łukiewska, Honorata Kozłowska, Olga Krzyżyńska, Hanna Niewiarowska, Małgorzata Krakowiak, Krystyna Onak, Barbara Jarych, Anna Greszczyńska-Nowińska, Krystyna Gronowska-Wantuch, Grażyna Rypel, Halina Stec, Dorota Stec-Grochal, Daria Sołtan-Krzyżanska, Barbara Polkowska-Ugwu, Maria Tyrankiewicz-Bojara, Agata Zielińska-Głowacka, Barbara Brzeska - Siemianowska i Natalia Piontek.

Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna jest od 6 do 31 sierpnia , od pon. do pt. w godz. 8.00- 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie. Wstęp wolnyOpinie

Sprawdź się

Najwięcej scen teatralnych w Trójmieście posiada...