• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Miłość - wystawa

Zapraszamy na wystawę prac biżuterii współczesnej (Maria Ostrowska) i fotografii (Katarzyna Anielska).

13 października - 5 listopada 2023, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Pięć wyjątkowych par wpuściło na chwilę autorki prac do swojego świata. Seniorzy, pary nieheteronormatywne, rodzice zostali poproszeni o wymyślenie symbolu ważnego dla swojej drugiej połowy. W ten sposób powstały broszki, symbolizujące miłość i tajny kod, każdej z pięciu zaproszonych par. Wystawę dopełniają zdjęcia zrobione w miejscach szczególnych dla każdej z osób, które zgodziły się pokazać kawałek swojej historii. Zostać bohaterem lub bohaterką wystawy.

Broszki jubilerki Marii Ostrowskiej i zdjęcia fotografki Katarzyny Anielskiej na wystawie Miłość, to hołd złożony pięknym, długoletnim związkom.

Wystawa zorganizowana z okazji roku kuratorskiego w Halo Kulturze pod znakiem =.

Miejsce: Halo Kultur, box 348

Wystawa otwarta od 29.10.2021 do 15.11.2021

Wernisaż wystawy: 29.10.2021 godzina 18:00Maria Ostrowska jubilerka, projektantka, pedagożka. Ukończyła Pedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim. Jubilerstwo studiowała na Akademiach Sztuk Pięknych w Aberdeen Gray's School of Art i w Edynburgu Edinburgh College of Art. Jej prace pokazywane były na wystawach w Edynburgu, Aberdeen, Legnicy, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu. Dwukrotnie wyróżniona w konkursie Amberif Design Awards. W 2011 roku założyła markę OM jewellery. Misją OM jest łączenie nowoczesnego designu z kunsztem sztuki złotniczej oraz promocja unikatowej, spersonalizowanej biżuterii. Kolekcje inspirowane są szeroko pojmowaną wolnością, dziką naturą, ukochaną sztuką i minimalizmem.

Katarzyna Anielska fotografka, graficzka znana jako Srebrna Kuna, społeczniczka działająca w swojej ukochanej dzielnicy Działki Leśne w Gdyni. Matka dwóch żywych sreber i psa Ninjy. Pasjonatka marketingu.
Warsztat fotograficzny udoskonala od pierwszych kroków w liceum plastycznym w Gdyni Orłowie, czyli już od ponad 20 lat! Najlepiej czuje się w fotografii portretowej. Swoje prace prezentowała m.in. na Nocy Muzeów w Halo Kulturze z projektem Śnienie (2019); w Śródmieściu Gdyni z projektem Kontakt Wzrokowy (2021); czy w Tekla Studio na Open House Gdynia (2019). Autorka instagramowego pamiętnika @nieanielskie robionego telefonem komórkowym.

* Projekt grafiki: Katarzyna Anielska

Projekt dofinansowany ze środków miasta Gdynia 

 

Opinie

Sprawdź się

W jakim mieście znajduje się siedziba główna ERGO Hestii?