Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Miłość i polityka - spektakl gościnny (8 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
ART PRODUCTION
Miłość i polityka
7.1 9 ocen 1 10
Miłość i polityka
Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

"Miłość i polityka" - rzecz o zawiłościach władzy, wzajemnych powiązaniach oraz sile pieniądza, przyprószona wybuchami pożądania...

Polityczno-erotyczna sztuka, pełna zabawnych i zaskakujących dialogów, którą pomimo francuskiego rodowodu, nietrudno przenieść do polskich realiów.

W komedii Sauvila intryga zawiązana jest wokół ministra, który "uszczknął trochę pieniędzy, to tu, to tam" oraz posła próbującego wykorzystać w sprytny sposób nieuczciwość kolegi. W zamian za milczenie... chce spędzić z jego żoną upojny tydzień na Gwadelupie!

Zapraszamy do spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość w krzywym zwierciadle, pośmiania się z nas samych. Pamiętajmy, aby niczego, a szczególnie polityków nie traktować nazbyt serio!
"Należy obiecywać, w polityce i tak się nie dotrzymuje słowa"

Reżyseria: Jerzy Bończak
Scenografia: Stach Kulczyk
Kostiumy: Ewa Borowik
Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Obsada:


Minister - Piotr Machalica
Pauline - Joanna Liszowska (gościnnie)
Thibault - Michał Kula
Agathe - Agnieszka Łopacka
Bouladon - Jerzy Bończak (gościnnie)

-----
Pierre Sauvil - urodzony w Paryżu, aktor i dramaturg. Studiował filozofię i marzył o zostaniu profesorem, jednak przez przypadek zaczął redagować teksty dla radia i telewizji, aż w końcu zajął się pisaniem fars. Jego dramaty dotarły między innymi do Belgii, Kanady, Niemiec i Szwajcarii. W Polsce swoje premiery miały: "Szczególna propozycja" w Teatrze Kwadrat w Warszawie, "Słońce dla dwojga" w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, oraz "Miłość i Polityka" w reż. Jerzego Bończaka, której prapremiera polska odbyła się w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Przeczytaj także

Opinie (8)

 • Spektakl (1) (opinia sprzed 8 lat)

  A mnie się podobało,bawiliśmy się ze znajomymi znakomicie,a ciągłe smutasy niech zostaną w domu

  • 2 1

  • hahaha (opinia sprzed 8 lat)

   Agencja KONTAKT sama wystawia sobie opinie...
   Sztuka może być- ani górnolotnie ani drętwo ani wybitnie.. reszta to kanał- łącznie z ceną za bilet i śmierdzącą salą! To nie te czasy aby swoich klientów traktować jak parobków. Wolę jechać do Warszawy niż w Trójmieście zapłacić krocie za bilet i dostać w zamian 2 godz udręki i niewygody w śmierdzącej sali, KTÓRA PODOBNO ZOSTAŁA ODNOWIONA! Już wiem dlaczego mój komentarz odnoszący się do agencji KONTAKT na stronie trójmiejskiej nie został opublikowany... Żenada!

   • 0 0

 • Rozczarowanie- dwie godziny męki na niewygodnym krześle plus dramatyczne nagłośnienie! (1) (opinia sprzed 8 lat)

  Spektakl na godz. 17.30 został odwołany. Organizatorzy wymieniali chętnym bilety na godz.20.00- oczywiście z opcją gorszych miejsc. Spektakl ogólnie okej. Liszowska rewelacyjna! Ogromnym minusem jest miejsce, w którym grano. Sala NOT jakoby odnowiona to jakaś porażka. Z każdego konta wieje komuną i to tą najbardziej zapyziałą. Madejowe Łoże przy miejscach siedzących to wygodny fotel lotniczy! Dramat! Brak miejsca na nogi, siedzenia niczym w starym kinie bez podpórek na ręce! Każda zmiana pozycja sygnalizowana jest bezlitosnym skrzypieniem. Siedząc w trzecim rzędzie miałam problemy z usłyszeniem kwestii wypowiadanych przez aktorów. Nigdy więcej nie skorzystam z oferty firmy KONTAKT. Ceny biletów zdecydowanie wygórowane- 130 zł- wyliczyłam, że Pan Furgo zgarnął za ten "spektakl" prawie 90 000,00 zł! Chyba taka kasa zobowiązuje do zaoferowania widzowi chociaż odrobiny komfortu.

  • 0 2

  • Skoro jesteś taką marudą i nic ci się nie podoba, to lepiej nie wychodź z domu! (opinia sprzed 8 lat)

   Spektakl super! Sala w nocie to świetna inicjatywa dla całego 3city :) Powodzenia!

   • 0 0

 • teatr (opinia sprzed 8 lat)

  W końcu repertuar dla normalnych ludzi,spektakl pogodny fajnie zagrany .Dosyć dramatu, mamy go na codzień. Tak trzymać, będziemy chodzić nareszcie w Gdańsku!!!.

  • 2 1

 • Dwie godziny znakomitej zabawy ! (opinia sprzed 8 lat)

  nawet niewygodne krzesła nie mogły jej zepsuć

  • 2 1

 • (opinia sprzed 8 lat)

  Spektakl zaplanowany na 17:30 został odwołany. Czyżby przegięto z ceną biletów ?

  • 0 3

 • Spektakl odwołany, (opinia sprzed 8 lat)

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery