• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Milonga Baltica | Przemek Dyakowski Take It Easy

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej!

lip 18

poniedziałek, godz. 18:00

Sopot,
bilety 330 - 1790 zł
Kup bilet
lis 11

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 119 zł
Kup bilet
16:00 Milonga Baltica (tango)
17:30 Przemek Dyakowski Take It Easy (jazz)

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


MILONGA BALTICA
Kwartet grający tradycyjne argentyńskie tango. Zespół powstał w 2006 roku, jego pomysłodawcą i założycielem jest akordeonista i bandoneonista Paweł A. Nowak. Zespół zajmuje się różnymi odmianami tanga argentyńskiego, m.in.: tango criollo, nuevo, choć sami muzycy przyznają, że ich ulubionym stylem jest szybka i wesoła nastrojem milonga. W repertuarze kwartet posiada kompozycje m.in. takich twórców jak: A.Troilo, A. Villoldo, J.Plaza, A. Piazzolla. Milonga Baltica nawiązuje swoją muzyką do stylistyki argentyńskich orkiestr tipica.
Priorytetem zespołu jest stylowe granie argentyńskiego tanga w aranżacjach odwołujących się do brzmień z lat 20., 30. i 40. ubiegłego wieku. Odpowiedni repertuar oraz sposób prowadzenia koncertów sprawiają, że występy zespołu przeradzają się w niepowtarzalną wycieczkę po świecie tanga. Wielka przyjaźń łączy zespół z licznymi klubami tanecznymi wPolsce, czego efektem są liczne milongi z muzyką na żywo, które cieszą się ogromną popularnością wśród tancerzy i miłośników tanga. Kwartet ma na koncie sporo występów na festiwalach i imprezach
tanecznych zarówno w kraju, jak i za granicą.

Paweł A. Nowak – bandoneon
Tomasz Siarkiewicz – skrzypce
Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian
Maciej Sadowski – kontrabas

PRZEMEK DYAKOWSKI
Weteran polskiego jazzu, znakomity saksofonista, muzyk, kompozytor jazzowy, animator kultury. Dziennikarz muzyczny, propagator jazzu w Trójmieście, współtwórca klubu Ucho w Gdyni, w którym organizuje koncerty jazzowe. Artystycznie ukształtował go Kraków lat 50 i 60. W jego życiu jak w lustrze odbija się polskie życie kulturalne ostatnich kilku dekad. Przyjaźnił się z Piotrem Skrzyneckim, Wiesławem Dymnym  i Zygmuntem Koniecznym z „Piwnicy pod Baranami”. Grywali tam najlepsi muzycy tworzący historię polskiego jazzu. To on odkrył talent Ewy Demarczyk. Od 1964 roku mieszka w Gdyni.

Take it Easy
Take it Easy fot. Piotr Żagiell

TAKE IT EASY
Grupa grająca w stylistyce swingu. Tworzą ją: weteran polskiego jazzu, saksofonista  Przemek Dyakowski oraz młodzi, wybitnie utalentowani trójmiejscy jazzmani.  Zespół występował na wielu festiwalach: Jazz w Lesie w Sulęczynie, Gdańskie Noce Jazzowe, Złota Tarka w Iławie, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Sopot Molo Jazz Festival, Skok Jazz Sopot, Komeda Jazz Festiwal w Słupsku, Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski), Festiwal Jazz o Zmierzchu (Olsztyn), Festiwal Jazzu Tradycyjnego (Rybnik), Jazz Nad Odrą oraz grał support dla Roda Stewarta w Stoczni Gdańskiej, Koncertował tez  na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (Gdynia) a także w wielu polskich klubach m.in. warszawskim Tygmoncie, sopockich – Kawiaretonie i Sfinksie, gdyńskim Uchu.

Przemek Dyakowski - saksofon tenorowy
Joanna Knitter - wokal
Artur Jurek - fortepian
Dominik Bukowski - wibrafon
Janusz Mackiewicz - kontrabas
Tomasz Sowiński - perkusja
Wojciech Staroniewicz - saksofon (gość specjalny)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada: