• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Mikołajki w teatrze? Świetny pomysł!

Łukasz Rudziński
13 listopada 2011 (artykuł sprzed 10 lat) 
Opinie (6)
aktualizacja: godz. 11:57 (29 listopada 2011)

Chociaż do 6 grudnia jeszcze daleko, warto już teraz zastanowić się jak spędzić Mikołajki ze swoją pociechą. Cztery trójmiejskie teatry szykują się na przyjście małych widzów. Jest w czym wybierać.W Mikołajki Teatr Muzyczny żegna się z tytułem "Piękna i Bestia" - spektakl do obejrzenia 6 grudnia tylko raz, o godz. 11. W godzinach popołudniowych "Piękną i Bestię" zobaczyć można tylko w weekend 3-4 grudnia. W Mikołajki Teatr Muzyczny żegna się z tytułem "Piękna i Bestia" - spektakl do obejrzenia 6 grudnia tylko raz, o godz. 11. W godzinach popołudniowych "Piękną i Bestię" zobaczyć można tylko w weekend 3-4 grudnia.
Koty może i za często wchodzą psom w drogę, ale bez nich pieskie życie oznaczałoby zupełnie co innego. "Pies z kulawą nogą" w Teatrze Miejskim 6 grudnia o godz. 11. Koty może i za często wchodzą psom w drogę, ale bez nich pieskie życie oznaczałoby zupełnie co innego. "Pies z kulawą nogą" w Teatrze Miejskim 6 grudnia o godz. 11.
Na Kiermaszu Mikołajkowym w Klubie Atelier będzie można kupić mnóstwo gadżetów, które ożywią dziecięcy pokój. Wszystko to 4 grudnia po spektaklu "Pan Huczek". Na Kiermaszu Mikołajkowym w Klubie Atelier będzie można kupić mnóstwo gadżetów, które ożywią dziecięcy pokój. Wszystko to 4 grudnia po spektaklu "Pan Huczek".
Imponująco wygląda mikołajkowy repertuar Teatru Muzycznego w Gdyni zobacz na mapie Gdyni, który tylko 6 grudnia zaprasza do siebie dzieci i ich rodziców aż czterokrotnie.

- Już w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się pokazywać spektakle dla dzieci na Dużej Scenie i na Scenie Kameralnej. Spotkało się to z bardzo dobrym przyjęciem, więc w tym roku zrobimy powtórkę - mówi Małgorzata KurnatowskaTeatru Muzycznego w Gdyni. - Po pokazach "Pięknej i Bestii" w foyer teatru będzie można zrobić sobie zdjęcia z aktorami. A okazja jest szczególna, gdyż mikołajkowymi pokazami baśni Disneya żegnamy się z tym tytułem.

"Piękną i Bestię" (reż. Maciej Korwin) obejrzeć można jeszcze od środy 30 listopada do 5 grudnia. W dniu Świętego Mikołaja musical miał być pokazywany dwa razy, jednak wieczorny pokaz został odwołany i odbędzie się tylko ten o godz. o godz. 11. Drugą propozycją Muzycznego są również lubiane przez dzieci "Przygody Koziołka Matołka", wyreżyserowane przez Zbigniewa Sikorę (spektakl do obejrzenia 6 grudnia o godz. 9 i 17 i dodatkowo o godz. 19, a przez dwa kolejne dni o godz. 10 i 12).

U sąsiada za miedzą dzieci również w te dni króluje repertuar dziecięcy. Trudne pieskie życie poznać będzie można dzięki przedstawieniu "Pies z kulawą nogą" (reż. Zdzisław Starczynowski). Spektakl Teatru Miejskiego zobacz na mapie Gdyni 6 i 7 grudnia o godz. 11.

Jednak szczególne atrakcje przygotowują w Sopockiej Scenie Off de BICZ. zobacz na mapie Sopotu Mikołajki z Off de BICZ trwają trzy dni - od niedzieli 4 grudnia do wtorku 6 grudnia.

- 4 grudnia zagramy "Pana Huczka". Warto tego dnia do nas zajrzeć także z uwagi na nietypowy artystyczny kiermasz mikołajkowy, który uruchomimy chwilę po zakończeniu spektaklu. Dzień później, 5 grudnia, zaprezentujemy bajki dla dzieci i dla dorosłych w wykonaniu tancerki Marii Miotk - "Królewna Sroka i świetlista kula" oraz "Życie seksualne królewny". W dniu Św. Mikołaja oprócz bajki dla dzieci, wieczorem pokażemy najnowszą produkcję Off de BICZ - "Śmierć i dziewczynę" - zachęca Beata Szalkowska z Sopockiej Sceny Off de BICZ.

"Królewnę Srokę" mali widzowie obejrzą 5 grudnia o godz. 10, a dorośli "Życie seksualne królewny" również 5 grudnia o godz. 19, za to wyjątkowo w spektaklu dla dorosłych książę będzie żywy a nie wirtualny.

Czy mikołajki w teatrze to dobry pomysł?

Zaś po spektaklu dla dzieci "Pan Huczek" w Klubie Atelier zobacz na mapie Sopotu odbędzie się kiermasz oryginalnych, designerskich wyrobów, przeznaczonych dla najmłodszych.

- Viczi Fashion zaproponuje stylowe, ręcznie robione ubranka i akcesoria dla dzieci. Będzie można nabyć też malarskie naklejki dla dzieci firmy BOBOM i oryginalne zabawki autorstwa Agaty Zaremby - dodaje Beata Szalkowska.

W Gdańsku teatralne Mikołajki będą skromniejsze niż w Gdyni i Sopocie. Honoru Grodu nad Motławą broni Państwowa Opera Bałtycka zobacz na mapie Gdańska, która zaprezentuje najnowszą premierę baletową - granego z orkiestrą na żywo "Kopciuszka" z muzyką Siergieja Prokofiewa, w reżyserii Włocha Eugenio Scigliano (premiera 4 grudnia, godz. 19, pokazy mikołajkowe 6 i 7 grudnia o godz. 11). Jak zapewniał dyrektor Opery Marek Weiss, będzie to balet współczesny, daleki od klasycznego pierwowzoru.

W tym roku 6 grudnia zamknięty będzie Miejski Teatr "Miniatura", w którym trwać będą próby wznowieniowe do "Piotrusia Pana", który dzieci zobaczą najszybciej 8 grudnia. Nieczynny będzie także Teatr w Blokowisku, w którym spektakle dla dzieci pokazywane są w niedziele (4 i 11 grudnia o godz, 17 wystąpi Teatr Klapa, czyli Koperek i Kminek).

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie (6)

 • Pani Małgorzata Kurnatowska zorientowała się (1)

  dopiero rok temu, że rodzice chętnie chodziliby z dziećmi do teatru, gdyby ten coś dla nich wystawił... i teraz, raz do roku przypomina sobie o tym fakcie i stwarza taką możliwość- no, rewelacja! Muszę się wybrać, bo następna okazja dopiero za rok, chyba, że pójdę na bezrobocie, to będę mogła chodzić na spektakle o 11ej...

  • 6 2

  • za co?..

   na bezrobociu? - za co?...

   • 1 0

 • (1)

  jest tylko jeden problem..........kasa!!!!!!!!!!!!!!i oto sie rozchodzi

  • 2 1

  • zazwyczaj kupuje się dzieciakom jakąś drobnostkę na Mikołajki więc można dołożyć parę groszy i pójść do teatru!!!!

   • 0 0

 • brawo! (1)

  Super! ja bym się chętnie wybrała, myślę że to frajda dla dzieciaków.. szkoda że mój Tomiś za malutki i nie usiedzi tak długo.. mam nadzieję że za rok będzie też coś takiego organizowane :)

  • 2 0

  • co tam za mały!

   musi wysiedzieć!

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Kolekcja w działaniu

wystawa

Rozrywka

Sprawdź się

Sprawdź się

Nowa scena Teatru Wybrzeże nazywa się:

 

Najczęściej czytane