• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska

Spotkanie przy wspólnym stole i międzywyznaniowa modlitwa, polsko-ukraiński spektakl muzyczny, świąteczny kiermasz, warsztaty dla dzieci - coroczna Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska odbędzie się w sobotę, 17 grudnia 2022.

PROGRAM w Oliwskim Ratusz Kultury:
11.00-18.00 kiermasz świąteczny
11.00 warsztaty dla dzieci Świąteczna laleczka (zapisy: pracownia@wspolnotagdanska.pl)
13.00 spektakl muzyczny Śpiewamy z Sąsiadami | Cпіваємо з Cусідами
15.30 koncert Chóru Olivii
Przed Oliwskim Ratuszem Kultury:
16.00 szopka z piasku (odsłonięcie) i spotkanie międzywyznaniowe
17.00 wspólny stół

Tradycyjnie, przed Oliwskim Ratuszem Kultury (ul. Opata J. Rybińskiego 25), już na początku grudnia rozpoczną się prace budowlano-rzeźbiarskie przy szopce z piasku. Tegoroczną rzeźbę, którą zaprojektowała Ewa Topolan, wykona czworo artystów: Małgorzata Korenkiewicz, Bogusław Zen, Giennadij Jerszow i Serhij Stebliuk. Szopka zostanie uroczyście zaprezentowana 17 grudnia o godz. 16.00 i będzie ją można oglądać do 8 stycznia 2023.

Atrakcje w Oliwskim Ratuszu Kultury rozpoczną się tego dnia już o godz. 11.00. Świąteczny kiermasz, spektakl muzyczny polsko-ukraińskiej grupy dziecięcej, występ Chóru Olivii i warsztaty bożonarodzeniowych laleczek dla dzieci to wydarzenia, jakie odbędą się w sali koncertowej Oliwskiego Ratusza Kultury.

Jak co roku, do wspólnej refleksji przy szopce organizatorzy zaprosili przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych obecnych w Gdańsku, m.in. rzymsko-katolickiej parafii archikatedralnej pw. Trójcy Świętej, parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, parafii polsko-katolickiej pw. Bożego Ciała, Synagogi BEIT Trójmiasto, Związek Postępowych Gmin Żydowskich, Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej, parafii Kościoła Ewangelicko- Metodystycznego, parafii Greckokatolickiej pw. Św. Bartłomieja i Opieki NMP w Gdańsku, Kościoła Zielonoświątkowego, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz Kościoła Anglikańskiego.

Każdy może się włączyć w oliwskie świętowanie! Organizatorzy zachęcają mieszkańców Oliwy do pochwalenia się własnymi potrawami świątecznymi i podzielenia się nimi przy wspólnym stole usytuowanym w ogrodzie Oliwskiego Ratusza Kultury.

Całoroczną pamiątką spotkania będzie rozdawany gościom, okolicznościowy, międzywyznaniowy kalendarz ścienny, wydawany od kilku lat przez Fundację.

Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska, Rada Dzielnicy Oliwa
Partner: Fundacja Atelier Jerszow
Sponsor: Aste sp. z o.o.
Patron medialny: Trójmiasto.pl
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Gdańska

 

Opinie

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w logo Lamborghini?