• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej: Eugeniusz Wawrzyniak

19 - 26 listopada 2022

Gdańsk
Wstęp wolny
gru 4

niedziela, godz. 19:00

bilety 48 - 58 zł
ulgowy 32 - 48 zł
Kup bilet
Eugeniusz Wawrzyniak (Belgia)


Program koncertu:
- J.S. Bach: Koncert a-moll BWV 593 wg Vivaldiego Allegro, Adagio, Allegro, Chorał z Kantaty BWV 147: "Jesu, Joy of Man's Desiring", Aria z suity orkiestrowej N° 3, BWV 1068, Symfonia z kantaty BWV 29: " Wir danken dir, Gott, wir danken dir" /opr. A. Guilmant/
- Piotr Czajkowski: 2 Tańce z baletu "Dziadek do orzechów" op.71a: Dance of the sugar plu fairy, Danse arabe
- Ennio Morricone: Melodia z filmu "Misja" /opr. Eugeniusz Wawrzyniak/
- Felix Mendelssohn - Bartholdy: Sonata n° 4 op.65 Be-dur Allegro con brio, Andante religioso, Allegretto
- Robert Prozeman: Songs of praise: Toccata na organy


Eugeniusz Wawrzyniak Urodził się w roku 1962 w Poznaniu. W roku 1988 z wynikiem bardzo dobrym ukończył poznańską Akademię Muzyczną w klasie organów prof. Romualda Sroczyńskiego. Od 1989 roku mieszka w Belgii, gdzie kontynuował studia w klasie koncertowej prof . Jean Ferrard, początkowo w Konserwatorium Królewskim w Liège, a następnie w Brukseli. W roku 1991 zdobył Dyplom Premier Prix. Koncertował w Niemczech, Holandii, Francji, Belgii, Hiszpanii, Szwecji, Luxemburgu, Stanach Zjednoczonych (New Haven - Connecticut; Los Angeles - California) oraz w Polsce - m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Kamieniu Pomorskim, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie oraz Staromiejskich Koncertach Organowych w Poznaniu.

Nagrywał dla belgijskiej rozgłośni radiowej Radio 3 i Polskiego Radia. Współpracował również z Filharmonią Poznańską. Od roku 1990 jest organistą w kościele Notre Dame de Miséricorde w Charleroi. Jest również pedagogiem w Atélier Musical de Manager, gdzie prowadzi klasę organów i fortepianu. Będąc prezesem Towarzystwa Muzycznego CONCERTO w Charleroi, aktywnie rozwija działalność kulturalną w Walonii organizując koncerty muzyki organowej, chóralnej i kameralnej w ramach festiwalu Automne Musical de Marchienne (Jesień Muzyczna w Marchienne).

Opinie

Sprawdź się

Jakie wydarzenie artystyczne zainaugurowało działanie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu?

 

Najczęściej czytane