Miasto Sopot po raz drugi organizuje Międzynarodowy Festiwal "Literacki Sopot", który odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia 2013r. w Sopocie. W drugiej edycji wiodącym tematem będzie literatura skandynawska i islandzka ze wskazaniem na literaturę dla dzieci oraz kryminał.
Zdjęcia
SPRAWDŹ PROGRAM FESTIWALU
11:00-21:00 Plac Przyjaciół Sopotu - TARGI KSIĄŻKI
11:00 Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8 - WARSZTATY RODZINNE
12:00-20:00 Park Książki - Letnia czytelnia w Parku Północnym przed Zatoką Sztuki, Aleja Franciszka Mamuszki 14
12:30 Codzienne czytanie fragmentów książki Współpraca. Przewodnik dla dzieci.
14:30-14:30 Literacki przedwieczorek
17:30-18:00 Literacki podwieczorek
13:00-14:30 Warsztaty dla dzieci "Przygody Kotka Sopotka"
15:00 KRYTYCZNY PRZEGLĄD PRASY
15:00 WARSZTATY DLA DZIECI WSPÓŁPRACUJEMY
SPOTKANIE Z AUTOREM
13:30 Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8 - Asa Lind
GOŚCIE WYDAWNICTW
15:00 PGS, Plac Zdrojowy 2 - Maria Wiernikowska
LITERACKI SOPOT 2014
15:00 PGS, Plac Zdrojowy 2 - Wiktor Jerofiejew
KRYMINAŁ SKANDYNAWSKI
18:00 Zatoka Sztuki, Aleja Franciszka Mamuszki 14 - Yrsa Siguradardottir
PISARZ I JEGO JUROR
19:00 Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12 - Nagroda im. Wisławy Szymborskiej | Michał Rusinek, Justyna Bargielska, Krystyna Dąbrowska
LEKTURA PERFORMATYWNA HYDRIOLA wg Macieja Sieńczyka
20:00 Willa FSC, Jana Winieckiego 53A
17 sierpnia, sobota
13:00-14:30 DEMO_STRACEŃ happening wokół książki "Zjadanie zwierząt" Jonathana Safrana Foera
15:00 KRYTYCZNY PRZEGLĄD PRASY Prowadzący: Dariusz Gzyra
15:00 DEMO_STRACEŃ happening wokół książki "Zjadanie zwierząt" Jonathana Safrana Foera
18:00 ZJADANIE ZWIERZĄT dyskusja wokół książki "Zjadanie zwierząt" Jonathana Safrana Foera z udziałem Dariusza Gzyra
19:30 Eiríkur Örn Norðdahl
SPOTKANIE Z AUTOREM
13:30 Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8 - Lotta Gefenbland
PANEL HISTORYCZNY
15:00 Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12 - Ludwika Włodek
DEBATA
17:00 Teatr Wybrzeże, Scena Kameralna
WIERSZE NA PIĘTRZE
17:30 Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12 - Tadeusz Dąbrowski
KRYMINAŁ SKANDYNAWSKI
18:00 PGS, Plac Zdrojowy 2 - Christer Mjaaset
PISARZ I JEGO JUROR
19:00 Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12 - Nagroda Silesius: Andrzej Sosnowski i Grzegorz Jankowicz
SPOTKANIE Z ISLANDZKIM POETĄ
19:30 Zatoka Sztuki, Al. Franciszka Mamuszki 14 - Eiríkur Örn Norðdahl
SPEKTAKL "SNY MIRONA"
20:30 Molo, plac przed fontanną
RETRO-KRYMINAL
21:30 Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12 - Warsztaty kryminalne "Jak rodził się RETRO-kryminal?"
WIECZORNE POKAZY FILMOWE
18:00 i 20:30 PGS, Plac Zdrojowy 2 - Weekendowe spotkania z kinematografią skandynawską i islandzką.
WARSZTATY RODZINNE
14:00 Muzeum Sopotu, Poniatowskiego 8
GOŚCIE WYDAWNICTW
12:00, klub Atelier, Al. Mamuszki 2 warsztaty dla dzieci, Wydawnictwo TAKO
16:00, klub Atelier | Anna Ficner-Ogonowska, Wydawnictwo ZNAK
16:00, Spatif | Janusz Grabowski, Wydawnictwo Oskar
18 sierpnia, niedziela
13:00-14:30 "Sopocka mandala ze słów i barw" happening
15:00 KRYTYCZNY PRZEGLĄD PRASY
15:00 WARSZTATY DLA DZIECI wokół książek o Piaskowym Wilku z udziałem autorki Åsy Lind
16:00 WARSZTATY DLA DZIECI wokół książki o Tsatsikim z udziałem autorki Moni Nilsson
18:00 NAUCZYCIEL SZTUKI dyskusja wokół książki "Nauczyciel sztuki" Wojciecha Kłosowskiego z udziałem autora
WARSZTATY RODZINNE
11:00 Muzeum Sopotu, Poniatowskiego 8 "O przyjaźni". Czytanie książki "Mój przyjaciel Szymon" Kity Crowther
11:00 - 12:00 MBP Warsztaty dla dzieci "W krainie bajek i baśni"
SPOTKANIE Z POETĄ
13:30 Muzeum Sopotu, Poniatowskiego 8 - Þórarinn Eldjárn
PANEL HISTORYCZNY
15:00 Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12 - Andrzej Bart
SPOTKANIE Z KRYMINAŁEM
16:00 PGS, Plac Zdrojowy 2 - Marek Krajewski i Mariusz Czubaj
SPOTKANIE Z POETAMI
17:30 Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12 - Þórarinn Eldjárn
PISARZ I JEGO JUROR - NAGRODA GDYNIA
19:00 Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12 - Piotr Matywiecki i Piotr Śliwiński
AKCJE MIEJSKIE
17:30/18:30/19:30 Plac Przyjaciół Sopotu (obowiązują zapisy) - Literacka gra miejska - czytamy gdzie indziej
WIECZORNE POKAZY FILMOWE
18:00 i 19:30 PGS, Plac Zdrojowy 2 - Weekendowe spotkania z kinematografią skandynawską i islandzką.
19 sierpnia, poniedziałek
13:00-14:30 MOJE WAKACJE W SOPOCIE warsztaty dla dzieci
15:00 KRYTYCZNY PRZEGLĄD PRASY Prowadzący: Kazimiera Szczuka
18:30 NOWE MEDIA, A KSIĄŻKA
WARSZTATY RODZINNE
11:00 Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8
"O samodzielności"
Czytanie książki "Co było potem? Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi" Tove Jansson w wykonaniu aktorek Teatru Miniatura.
JAK CHRONIĆ KSIĄŻKĘ?
11:30 - 12:30 MBP, ul. Obrońców Westerplatte 16 - Warsztaty
SIĘ CZYTA, SIĘ MYŚLI, SIĘ PISZE
10:00 - 15:00 Warsztaty Dagny Kurdwanowska
GOŚCIE WYDAWNICTW
13:00, klub Atelier, Al. Mamuszki 2, Michał Zawadka, "Mądrość z Natury"
SPOTKANIE Z AUTOREM
13:30 Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8 - Moni Nilsson
PANEL HISTORYCZNY
15:00 MBP, ul. Obrońców Westerplatte 16 - Wojciech Szatkowski
NOMINOWANI DO NIKE
16:00 PGS, Plac Zdrojowy 2 - Szczepan Twardoch
SPOTKANIE AUTORSKIE
17:00 Teatr Wybrzeże, Scena Kameralna - Beata Chomątowska i Filip Springer
KRYMINAŁ SKANDYNAWSKI
18:00 PGS, Plac Zdrojowy 2 - Inger Frimansson
DEBATA: NOWE MEDIA
18:30 Zatoka Sztuki, Al. Franciszka Mamuszki 14 - Piotr Czerski, Grzegorz Stunża, Jarosław Lipszyc
NAGRODA FUNDACJI IM. KOŚCIELSKICH
19:00 Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12 - Tomasz Różycki i Włodzimierz Bolecki
RETRO-KRYMINAL
20:00 Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12 (obowiązują zapisy)
PASCAL PINON
21:30 Sfinks 700, Al. Franciszka Mamuszki 1
Wtorek, 20 sierpnia
13:00-14:30 "Książka sensoryczna" Warsztaty dla dzieci
15:00 KRYTYCZNY PRZEGLĄD PRASY Prowadząca: Elżbieta Rutkowska
15:00 WSPÓŁPRACUJEMY Warsztaty dla dzieci
16:00 Robimy Robimisie! Warsztaty dla dzieci
SPOTKANIE Z WYDAWCĄ
11:30 Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8
Spotkanie z wydawcą książek dla dzieci
Marek Zagańczyk Zeszyty Literackie
ROZMOWA WOKÓŁ KSIĄŻKI
15:00 PGS, Plac Zdrojowy 2
Janion. Transe - traumy - transgresje. Część 1: Niedobre dziecię
Kazimiera Szczuka
Zbigniew Majchrowski
NOMINOWANI DO NIKE
18:00 PGS, Plac Zdrojowy 2
Tadeusz Sobolewski
Tadeusz Lubelski
PISARZ I JEGO JUROR
Nagroda NIKE
19:00 Dworek Sierakowskich
Joanna Bator
Przemysław Czapliński
WARSZTATY RODZINNE
11:00 Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8
"Emocje od Z do A: O tworzeniu"
Czytanie książki Różowe życie Amandy Eriksson
"OPOWIEDZ MI SWOJĄ BAJKĘ"
11:00 - 12:30 MBP, ul. Obrońców Westerplatte 16 - Warsztaty
WARSZTATY
17:00 - 18:30 MBP, ul. Obrońców Westerplatte 16
"Inicjacja czytelnicza dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii"
PODSUMOWANIE PIERWSZEJ EDYCJI FESTIWALU