• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych

Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych jest kontynuacją zapoczątkowanego w 2000 roku cyklu koncertowego pod wspólnym tytułem "Geniusz Jana Sebastiana Bacha" zrealizowanego z ogromnym powodzeniem w ramach Roku Bachowskiego.

lip 19

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 32 zł
ulgowy 22 zł
Kup bilet

w każdy piątek (do 30.08), godz. 20:15

bilety 35 - 50 zł
Orędowniczką Teatru Otwartego jest legenda polskiej wokalistyki Pani Maria Fołtyn, wielka osobowość świata kultury, która wielokrotnie patronowała sopockiemu Festiwalowi.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Dariusz S. Wójcik
Dariusz S. Wójcik
Koncerty XIII edycji Festiwalu odbywać się będą w 3 zabytkowych obiektach na terenie Sopotu, które charakteryzują się dobrą lokalizacją, znakomitą akustyką i pięknem architektonicznym:
Kościół Ewangelicko - Augsburski p.w. Zbawiciela w Sopocie, Sala Herbowa Urzędu Miasta Sopotu,
Kościół Garnizonowy p.w. św. Jerzego w Sopocie.

Niewątpliwym wydarzeniem tegorocznej edycji Festiwalu będzie koncert "Lili Marleen" w 20 rocznicę śmierci wielkiej aktorki i pieśniarki formatu światowego Marleny Dietrich.

Joanna Cortes
Joanna Cortes
Gwiazdą koncertu będzie Joanna Cortes, wspaniała diwa operowa, która występowała u boku tenora światowej sławy Placido Domingo.

Popularność festiwalu zainspirowała jego twórców do wdrożenia w życie cyklu "Promocja młodych", który wspiera rozwój młodych utalentowanych adeptów sztuki i promuje ich twórczość na międzynarodowej scenie muzycznej. Festiwal zdążył na stale wpisać się w letni kalendarz artystyczny Pomorza, stając się jedną z turystycznych wizytówek regionu.

PROGRAM:

"Od Bacha do współczesności" - koncert inauguracyjny

11 sierpnia (sobota) 2012, godz. 19.00
Miejsce koncertu: Kościół Ewangelicko - Augsburski p.w. Zbawiciela w Sopocie
Sopot, skwer księdza Otto Bowiena 5 (Łazienki Południowe)

W programie:
Johann Sebastian Bach - muzyka organowa
Franz Schubert - cykl pieśni i Schwanengesang [Łabędzi śpiew] D 957 na tenor i fortepian

Wykonawcy: Jacek Szymański - tenor, Anna Mikolon - fortepian, Błażej Musiałczyk - organy
W ramach cyklu Promocja Młodych zaprezentują się uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu: Katarzyna Sygula - sopran i Mateusz Kaczmarski - wiolonczela

"Lata 20-te, lata 30-te" - koncert piosenek okresu międzywojennego

18 sierpnia (sobota) 2012, godz. 19.00
Miejsce koncertu: Sala Herbowa Urzędu Miasta Sopotu,
Sopot, ul. Kościuszki 25/27

W programie m.in.:
"Ada to nie wypada", "Całuj Twoją dłoń Madame", "Ja się boje sama spać", "Ja śpiewam piosenki", "Już nigdy", "Zimny drań", "Kiedy znów zabłysną białe bzy", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Pamiętam była jesień", "Pierwszy znak", "Powróćmy jak za dawnych lat", "Szkoda twoich łez dziewczyno", "Ta ostatnia niedziela", "Tango Milonga", "Umówiłem się z na na 9-tą", "Walc Francois"

Bogna Forkiewicz
Bogna Forkiewicz
Wykonawcy: Bogna Forkiewicz - sopran, Dariusz S. Wójcik - bas, Rafał Lewandowski - fortepian
W ramach cyklu Promocja Młodych zaprezentuje się Zofia Sójka laureatka VI Konkursu Piosenki im. "Teatrzyku BIM - BOM".

"Opera moja miłość" - wielki koncert operowy

25 sierpnia (sobota) 2012, godz. 19.00
Miejsce koncertu: Kościół Garnizonowy p.w. św. Jerzego w Sopocie,
Sopot, ul. Kościuszki 1 (przy ul. Monte Cassino)

W programie m.in.: P. Czajkowski, G. Donizetti, Ch. Gounod, P. Mascagni, St. Moniuszko, W. A. Mozart, G. Puccini, G. Verdi.

Wykonawcy: Ewelina Wojciechowska - sopran dramatyczny, Yeyoung Sohn (Korea) - sopran, Anita Rywalska - sopran, Jacek Szymański - tenor, Leszek Skrla - baryton, Dariusz S. Wójcik - bas Liana Krasyun-Korunna ( Ukraina) - fortepian, Medea Berianidze (Gruzja) - fortepian

Lili Marleen - koncert finałowy
koncert piosenek Marleny Dietrich w 20 rocznicę śmierci

26 sierpnia (niedziela) 2012, godz.19.00
Miejsce koncertu: Sala Herbowa Urzędu Miasta Sopotu
Sopot, ul. Kościuszki 25/27

Z uwagi na chorobę Joanny Cortes, głównej wykonawczyni koncert "Lili Marleen", z przyczyn niezależnych od organizatorów, zaszły zmiany w programie koncertu finałowego Festiwalu.


W najbliższa niedzielę, 26 sierpnia 2012 r., o godz. 19.00 koncert popularnych pieśni żydowskich "Shalom Alejchem" zakończy trwający od 11 sierpnia XIII Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych Sopot 2012.

Koncert z ogromnym powodzeniem prezentowany był na wielu scenach i estradach koncertowych w Polsce, m. in. w ramach prestiżowych Międzynarodowych Festiwali Muzycznych spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Koncert odbędzie się w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu.

W programie koncertu znajdą się popularne pieśni żydowskie wyśpiewane w języku yiddish, hebrajskim i polskim, m.in.A Idishe Mame, Bublitchy, Chasider Tanz, Dona,dona, Hawa Nagila, Kinder-yorn, Tumbalalayke, Stetele Belz, Shalom Alejchem. W koncercie nie zabraknie również fragmentów słynnego musicalu "Skrzypek na dachu".

"Shalom Alejchem" - to projekt autorski Darka Wójcika, który jest efektem długoletnich doświadczeń i poszukiwań własnej osobowości artystycznej. Muzyka żydowska to największa fascynacja artysty. Pierwsze lekcje interpretacji pieśni i wymowy języka yiddish pobierał u błogosławionej pamięci Efraima Kislera z Gdańska, który zaszczepił w nim ogromną miłość i szacunek do kultury żydowskiej.

wykonawcy:
Darek Wójcik - śpiew
Marta Nanowska - skrzypce
Marcin Krzyżanowski - akordeon
Andrzej Nanowski - fortepian

Stanisława Grażyńska - słowo wprowadzające i recytacja

Bilety w cenie 30 PLN (normalny) i 20 PLN (ulgowy) do nabycia w Urzędzie Miasta Sopotu na 2 godziny przed koncertem.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
Bilety w cenie 30 PLN (normalny) i 20 PLN (ulgowy) do nabycia na 2 godziny przed każdym koncertem w miejscu ich realizacji.

Rezerwacja biletów: tel. 608 253 928

Opinie

Sprawdź się

Ile scen posiada obecnie Teatr Wybrzeże?