stat
Impreza już się odbyła

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Sopocie - Golden Retrievery kwestują dla Agaty (1 opinia)

Podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Sopocie w dniach 09 - 10.08.2008r. właściciele psów rasy golden retriever będą zbierać pieniądze na przygotowanie psa asystującego dla niepełnosprawnej Agaty z Gdańska, która na psa asysytenta czeka już drugi rok

Pies asystujący zrekompensowałby w jej przypadku ograniczenia, będące wynikiem wylewu. Jest osobą aktywną zawodowo: ukończyła Uniwersytet Gdański i posiada liczne pasje, działa społecznie.
Mieszka sama i pies oprócz roli asystenta zapewniłby również towarzystwo, na które osoby niepełnosprawne nie zawsze mogą liczyć, zwłaszcza jeśli podjęły próbę prowadzenia samodzielnego życia.

Agata jest osobą młodą, w wieku 26 lat, co sugeruje, że jej potrzeby w zakresie realizacji zawodowej i osobistej są duże. Z psem mogłaby osiągnąć więcej. Z wielu rzeczy musi rezygnować, ponieważ wymagałyby wsparcia ze strony osób trzecich, co kłóci się z jej potrzebą niezależności. Pies pozwoliłby jej na większą samorealizację. Satysfakcja z osiągniętych sukcesów, również byłby większa. Jest osobą otwartą, energiczną i pełną entuzjazmu - uzupełnienie tego potencjału o psiego towarzysza daje gwarancję stworzenia niepowtarzalnego zespołu, który sprosta wielu wyzwaniom.
Agata jest mieszkanką Gdańska, co pozwoli wszystkim partnerom na obserwowanie postępów w edukacji psiego asystenta i rozwoju wyjątkowej przyjaźni między człowiekiem a psem.


PIES ASYSTUJĄCY
- asystuje osobie niepełnosprawnej w codziennych czynnościach, swoimi umiejętnościami rekompensuje utrudnienia wynikające z dysfunkcji, zapewnia nieustanne wsparcie, podnosząc samodzielność i niezależność opiekuna. Potrafi zamknąć drzwi, przynieść dzwoniący telefon, podać upuszczony przedmiot, pokonać krawężnik czy sprowadzić pomoc np. w przypadku upadku z wózka. Swą ciągłą pracą podnosi jakość życia osoby niepełnosprawnej
Pierwszym polskim psem serwisowym była Gaja, wyszkolona w 2001 r. przez założyciela Fundacji DOGIQ.

FUNDACJA DOGIQ jest członkiem Assistance Dogs Europe, organizacji skupiającej europejskie ośrodki szkolące psy do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach członkostwa, Fundacja uczestniczy w opracowywaniu i wdrażaniu europejskich standardów szkolenia psów asystujących. Skutkiem wymiany doświadczeń z ośrodkami z Anglii, Belgii i Irlandii są:
- PROGRAM SZKOLENIA TRENERÓW PSÓW SERWISOWYCH - opracowany przy udziale w/w szkół,
- MIĘDZYNARODOWY WORTAL O PSACH ASYSTUJĄCYCH - www.dogiq.info, którego administratorem jest Fundacja DOGIQ.

Dla kogo szkoli psy Fundacja DOGIQ
Grupą preferowaną są aktywne osoby niepełnosprawne (studenci lub absolwenci), którym pies niezbędny jest do samorealizacji zawodowej i osobistej. Psy przygotowywane przez Fundację DOGIQ asystować mogą osobom niepełnosprawnym w każdym miejscu. Szkolone są pod kątem pracy niezależnie od warunków, w jakich się znajdą. O przyznanie psa starać się mogą osoby niepełnosprawne powyżej 16 roku życia.

Fundacja jest organizacją non-profit. Nie prowadzi działalności gospodarczej
a środki pozyskuje z:
- darowizn, spadków i zapisów osób prywatnych,
- subwencji osób prawnych,
- dochodów ze zbiórek i imprez publicznych.
Psy przekazywane są nieodpłatnie.
Nad edukacją psa czuwa jednak zespół osób, które biorą udział w kolejnych fazach procesu kształcenia psiego asystenta http://www.prestor.pl/index.htm
Wartość przekazywanego psa wynosi 18.000,00 zł.
Pozyskanie środków jest warunkiem uruchomienia projektu


Właściciele golden retrieverów ubrani w czerwone koszulki wraz ze swoimi pupilami w czerwonych szaliczkach przez 2 dni będą kwestować na Sopockim Hipodromie. Oznakowani będą identyfikatorami.
Nie stójmy z boku, pomóżmy naszej Gdańszczance i wrzućmy do puszki datek.

Można też wpłacać pieniądze na konto Fundacji, z dopiskiem "ASYSTENT DLA AGATY"
94 8281 1011 2007 7000 0777 0001

Fundacja DOGIQ
ul, Dworska 11E/15
40 - 584 Katowice

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w logo Lamborghini?