Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Między nami dobrze jest - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 551-50-40, 301-13-28
wystawia:
Scena Kameralna
czas trwania:
1 godz. 40 min. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Wybrzeże Sztuki 2010
Między nami dobrze jest
10.0 3 oceny 1 10
Dorota Masłowska
Między nami dobrze jest
spektakl TR Warszawa

Prapremiera: 26 marca 2009

Dorota Masłowska w wywiadzie dla Dziennika: "Zderzyłam pokolenia: języki, sposoby myślenia, funkcjonowania, inne codzienności, żeby wydobyć ten zgrzyt, ten brak czegoś takiego jak "statystyczny Polak", brak platformy, na której to by się wszystko spotykało i moglibyśmy powiedzieć "my". Wszystko to jest w tej sztuce dość makabryczne, przerysowane, ale wydaje mi się, że tutaj po raz pierwszy mówię coś potencjalnie dobrego. Oczywiście nie formułuję wprost żadnego pozytywnego przesłania, ale to pierwsza rzecz, którą napisałam nie pod hasłem: w jakim okropnym kraju żyjemy, a jak tu szaro! Odwrotnie, jest tu moja afirmacja bycia Polką i polskości, totalnie dzisiaj wyszydzonej, zmieszanej z błotem i traktowanej jako skaza, jako policzek wymierzony przez los, przynajmniej w moim pokoleniu."

"Grzegorz Jarzyna uwypuklił wiele paradoksów rządzących losem rodzin niemieckich katów i polskich ofiar. Przewrotnie wyreżyserował sceny pokazujące, że Polacy nie potrafią nic, jedzą to, co najgorsze, ubierają się bez gustu i mówią same bzdury. Z jednej strony przedstawił w autoironicznym ujęciu polskie kompleksy i naszą martyrologię, z drugiej zaś - zakpił z niemieckich stereotypów na nasz temat.", Jacek Cieślak, "Rzeczpospolita"

Reżyseria: Grzegorz Jarzyna
Scenografia: Magdalena Maciejewska
Kostiumy: Magdalena Musiał
Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Opracowanie muzyczne: Piotr Domiński, Grzegorz Jarzyna
Wideo: Cókierek, Pani K.

Występują: Roma Gąsiorowska (Edyta), Maria Maj (Bożena), Magdalena Kuta (Halina), Agnieszka Podsiadlik (prezenterka), Aleksandra Popławska (mała metalowa dziewczynka), Danuta Szaflarska (osowiała staruszka na wózku inwalidzkim), Katarzyna Warnke (Monika), Rafał Maćkowiak (aktor), Adam Woronowicz (mężczyzna) oraz Lech Łotocki (głos z radia).


Spektakl zrealizowany w koprodukcji TR Warszawa i Schaubühne am Lehniner Platz, przy wsparciu programu Warszawa - Europejska Stolica Kultury 2016.

W poniedziałek 28.06 po spektaklu odbędzie się spotkanie z zespołem aktorskim "Między nami dobrze jest" - ok. godz. 21.00. Zapraszamy!

Recenzja Trojmiasto.pl

R@Port na półmetku R@Port na półmetku

R@Port na półmetku (10 opinii)

Tegoroczny R@Port póki co nie zachwyca. Jeśli festiwalowe pokazy stanowić mają obraz polskiej...

25 listopada 2010

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery