stat
Impreza już się odbyła

Między Falowcami | Gdańsk-Miasto-Sztuka

W ramach kolejnego spotkania z cyklu "Gdańsk-Miasto-Sztuka" zapraszamy na Przymorze. W niedzielę 28 lipca o godz. 14.00 spotkamy się na ul. Jagiellońskiej 9 przy kościele św. Józefa i wspólnie   udamy się na spacer między słynnymi falowcami odkrywając co kryje się w ich cieniu. Będzie to czwarte spotkanie w ramach naszego nowego projektu "Gdańsk-Miasto-Sztuka" realizowanego wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Muzeum Gdańska.

Wstęp bezpłatny

Spacer: 28.07.2019, niedziela godz. 14.00
Miejsce zbiórki: ul. Jagiellońska 9, przy kościele św. Józefa
Prowadząca: Dorota Kucharczyk

Potrzeby mieszkaniowe w okresie powojennym w Polsce, a szczególnie w Gdańsku były ogromne. Przymorze stanowiło pewnego rodzaju poligon doświadczalny dla nowych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych. Dzięki połączonym siłom architektów, urbanistów oraz artystów plastyków powstały projekty nie tylko odważne na polu architektury, ale również zagospodarowania przestrzeni osiedli mieszkaniowych. Koncepcje oparte na współoddziaływaniu budynków, kolorów, małej architektury czy przestrzeni rekreacyjnej stanowiły sedno realizacji tych przedsięwzięć. Spacer po tym wyjątkowym miejscu będzie doskonałą okazją do sprawdzenia, w jaki sposób małe elementy przestrzenne kreują wygląd i rzeczywistość osiedli mieszkaniowych w kontraście do onieśmielających form architektonicznych samych bloków.

Gdańsk-Miasto-Sztuka to projekt Gdańskiej Galerii Miejskiej i Muzeum Gdańska, którego celem jest przybliżenie mniej znanych aspektów dziedzictwa kulturowego Gdańska. Obszar eksploracji ograniczony jest jedynie przestrzenią miasta. W niej jak w alchemicznym tyglu nieustannie wrze i dochodzi do ciągłych zmian. Urbaniści, architekci i artyści dokonują szeregu przekształceń, które mają bezpośredni wpływ na otoczenie w którym żyjemy. Projekt i planowane w jego ramach spotkania pomogą zrozumieć zachodzące przemiany i wskazać na najbardziej frapujące przestrzenie czy intrygujące detale. Zdekodować miasto i jego przestrzeń można na różne sposoby. W projekcie Gdańsk-Miasto-Sztuka proponujemy czynną formę, pod czujnym okiem prowadzących.

Kuratorzy projektu: Klaudiusz Grabowski, Dorota Kucharczyk
Koordynacja: Aleksandra Chrzanowska

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku ukończono i oddano do użytku budynek Teatru Muzycznego w Gdyni (przy Placu Teatralnym 1), któremu patronuje Danuta Baduszkowa?