stat
PATRONAT

Michalina Chelińska Pozostałość

Pozostałość jest zobrazowaniem refleksji dotyczącej szeroko pojętego piękna człowieczeństwa, którego nieodłączną częścią są również doświadczenia, pozostawiające po sobie liczne ślady. Michalina Chelińska w swoich fotografiach koncentruje się na niedoskonałościach, pozwalając odbiorcy dostrzec ich wyjątkowość.

Nagie ciało piękne w całej swojej szlachetności i czystości, artystka postanowiła zostawić z najbardziej oczywistymi elementami ozdobnymi, kojarzonymi z próżnością. Fotografie ciała zdobionego brokatem, kwiatami, czy jego odbicia w lustrze kojarzyć mogłyby się z przyjemną ucztą dla oka, celebracją piękna i młodości. Wykorzystując mankamenty skóry oraz kontrastujący z ozdobami, ciężar plastyki ciała Chelińska stara się przedstawić cierpienie jako naturalną i integralną część życia.

Będzie to pierwsza, indywidualna wystawa Michaliny Chelińskiej.
 
Otwarcie wystawy 13 października, godzina 18:00.
Galeria Plama GAK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?

 

Najczęściej czytane