• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Miasto naszych marzeń: Natura Stoczni

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, we współpracy ze 100cznia, zaprasza na letni cykl spotkań Miasto Naszych Marzeń: NATURA STOCZNI.

W ramach europejskiego projektu Memory of Water już ponad rok zbieramy wspólne wyobrażenia i marzenia o możliwej przyszłości dawnych terenów Stoczni Gdańskiej. W partycypacyjnym procesie, zatytułowanym Stocznia od Nowa, jego uczestniczki i uczestnicy zgłosili swe marzenia w sześciu kategoriach tematycznych, w tym ZIELEŃ I EKOLOGIA, na której teraz planujemy skoncentrować naszą szczególną uwagę. Znaczna część tych marzeń zainspirowała kilka międzynarodowych interwencji artystycznych, zrealizowanych w 2019 r na terenach "Stoczni Cesarskiej" - i do dziś tam obecnych. Mamy nadzieję, że zainspirują także Was. Będziemy się spotykać przez całe lato raz w miesiącu w 100czni, by w "pięknych okolicznościach przyrody" porozmawiać z autorkami i autorami ciekawych pomysłów o tym jak zazieleniać nasze miasto, w tym również zagospodarowywane obecnie tereny Stoczni.

Pierwsze spotkanie odbędzie już w środę 24 czerwca, o godz. 19:00. Agnieszka Wołodźko, artystka, kuratorka, animatorka kultury przedstawi pomysł "Ogrodu solidarności" - założenia, ale i odtworzenia, na terenach postoczniowych - ogrodów i sadów, klombów i rabatek - miejsc spotkań, interakcji i integracji sąsiedzkiej - wspólnych pikników i zabaw, ale i miejsc lokalnej produkcji warzyw, owoców i ziół.

Podczas kolejnych spotkań (22 lipca, 26 sierpnia, 16 września) porozmawiamy na następujące tematy: "Skrzydlaci, futrzani i inni nie-ludzcy mieszkańcy miast - jak stworzyć przestrzeń miejską przyjazną różnym gatunkom fauny i flory; "Dzika zieleń - czyli wolność i swoboda dla roślin", "Założenia parkowe i zielone szlaki - Park Steffensa jako punkt odniesienia".

Opracowanie koncepcji i prowadzenie spotkań: Roman Sebstyański.

Koordynacja projektu "Memory of Water" w Gdańsku: Magda Zakrzewska-Duda, Katarzyna Szewciów (Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku).

Współpraca 100cznia: Kuba Łukaszewski

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Kiedy odbył się w Gdańsku premierowy pokaz filmu "Popiół i diament"?