stat
Impreza już się odbyła

Metropolitanka vol.8

  • Kalendarz
    23 kwietnia - 16 maja
  • Lokalizacja
    Online
    Organizator: ASP

Studentki i studenci 3 roku Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Grupa Społeczna Metropolitanka działająca przy Instytucie Kultury Miejskiej zapraszają na wystawę prac zrealizowanych w ramach 8. edycji herstorycznego projektu METROPOLITANKA. Wystawa dostępna w formule online.

ARTYSTKI I ARTYŚCI: Michalina Chwalisz, Marta Firyn, Piotr Krauze, Paulina Litaniuk, Dominika Milewska, Dominika Polak, Emilia Rodziewicz, Gabriela Sołtysiak, Ula Stępień, Adam Szczepański
OPIEKA ARTYSTYCZNA: prof. ASP Bogna Burska, dr Honorata Martin, dr Maciej Salamon i Joanna Rzepka-Dziedzic
WSPÓŁPRACA: Instytut Kultury Miejskiej
AUTORKA GRAFIKI : Emilia Rodziewicz

OPIS WYSTAWY:
Metropolitanka to projekt realizowany od 8 lat przez pracownie Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Grupę Społeczną Metropolitanka przy Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Wizualno-artystyczna część projektu odbywa się w ramach zajęć ze studentkami i studentami, a inspiracją było powstanie i działalność grupy społecznej tworzącej wielowątkową herstoryczną opowieść o trójmiejskiej metropolii. Poprzednie wystawy odbyły się w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej oraz salach warsztatowych i wystawowych Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 1. W ramach aktualnej edycji studentki i studenci 1 i 2 Pracowni Intermediów pracowały/li nad opowieściami kobiet, o kobietach i z kobiecej perspektywy. Powstały osobiste wywiady i prace wideo, teledysk, animacja, kolaż, obiekty, a także seria plakatów i wlepek. Wystawa, na którą zapraszamy miała odbyć się w zeszłym roku, ale pandemia pokrzyżowała nam plany.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najdłużej panującym dyrektorem teatru instytucjonalnego w Trójmieście jest...