stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Menażki - Studenckie Spotkania Podróżnicze, II edycja

Wydarzenie w sam raz dla studentów kochających podróże, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami i zarazić innych swoja pasją. Konkurs skierowany jest do studentów wszystkich uczelni wyższych. UWAGA! Zapisy trwają do 2 grudnia.

Aby wystąpić ze swoja prezentacją w konkursie i zaprezentować się przed szerszą publicznością, potencjalnych prelegentów poprosimy o nadsyłanie na adres e-mail: menazki@ug.edu.pl

5 zdjęć i krótkiego opisu wycieczki, maksymalnie do 2 grudnia br.

Warunkiem koniecznym jest, aby wybrana podróż odbyła się lub zakończyła się w 2012 roku. Wybór zaproszonych gości nastąpi na drodze analizy zgłoszeń, oceny zdjęć i opisu. Organizatorzy wybiorą 24, według nich, najciekawsze przygody.

Cała impreza ma mieć formę konkursu, który trwać będzie dwa dni (tj. 8 i 9 grudnia br), podczas których zaproszone osoby będą opowiadać o swoich przygodach w formie 30-minutowej prezentacji multimedialnej pełnej zdjęć i filmów. Konkurs podzielony będzie na bloki, między którymi przewidziane są 15 minutowe przerwy.

Przed każdą prezentacją organizatorzy rozdawać będą wśród publiczności karty do głosowania, na których wystawiają swoją ocenę poszczególnych prelegentów w skali 1-10. Karty zbierane będą po każdym wystąpieniu. Wybór zwycięzcy nastąpi na podstawie obliczonej przez organizatorów średniej z tych ocen.

Wręczenie nagród nastąpi w czasie gali, która ma odbyć się około godziny 20:00 ostatniego dnia konkursu.

Nagrodą główną dla "Najciekawszej Podróży" są nagrody pieniężne ufundowane przez ACK UG "Alternator" oraz ręcznie malowana menażka przygotowana przez jednego z gdańskich artystów, a także nagrody rzeczowe otrzymane od sponsorów.

Przewidziane są również wyróżnienia w kilku kategoriach (najzabawniejsze perypetie, podróż za 5 złotych, najbardziej niebezpieczna wycieczka, długoterminowy wypad, itp., ...). Wśród głosującej publiczności również planujemy rozlosowanie nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów.

Wydarzenie ma na celu nie tylko poszerzenie pasji podróżowania wśród studentów, ale także wspólną integrację, kulturalną zabawę, nawiązanie nowych znajomości.
Program:

7 grudnia (piątek), godz. 18:00

Karol Janas ""Od Kanady do Australii"
Zdobywca Menażki 2012

godz. 18:30Michał Kochańczyk "Koloryt wypraw studenckich lat 70"

godz. 19:30 Przedpremiera filmu:
ZAGINIONY (The wildest dream. Conquest of Everest) reż. Anthony Geffen, 94 min. (2010)

Fascynująca opowieść o George'u Mallorym, który jako pierwszy podjał próbę zdobycia Mount Everestu, a także o Conradzie Ankerze, który po 75 latach od tej śmiałej wyprawy odnalazł szczątki himalaisty.

Przez dziesięciolecia legenda ataku szczytowego Mallory'ego i Irvine'a fascynowała pokolenia wspinaczy. Mistrz Mallory i jego "uczeń" Irvine mimo, że najprawdopodobniej nie zdobyli wierzchołka Mount Everestu, wciąż pozostają niedościgłym wzorem najczystszego ducha eksploracji i sportowego wyzwania. Bogata w detale i nasycona dramaturgią książka Ankera i Robertsa nie tylko opisuje kulisy kontrowersyjnej wyprawy poszukującej ciał Mallorego i Irvina, ale również przybliża sylwetki dwójki bohaterów oraz pozostałych uczestników pionierskich wypraw z lat 20. XX w., nadając im pełniejszy wymiar. Wymiar tym bardziej fascynujący, bo oceniany z perspektywy współczesnego alpinizmu, obficie korzystającego z zaawansowanego technologicznie sprzętu i odzieży. Ta książka potwierdza po raz kolejny, że nie sposób wyobrazić sobie historii zdobywania himalajskich szczytów bez dwójki heroicznych Brytyjczyków. Piotr Turkot (wspinanie.pl)

Co wydarzyło się 8 maja 1924 r. na zboczach Everestu? Czy Mallory i Irving stanęli r. na jego wierzchołku? Te dręczące pytania domagają się odpowiedzi, podobnie jak na rozwiązanie czeka zagadka zaginięcia Amelii Earhart. To niezwykle wciągająca opowieść o pionierskich wyprawach Brytyjczyków na Mount Everest oraz o wspinaczach, którzy po 70 latach podążają ich śladami, starając się rozstrzygnąć, komu należy się miano pierwszych zdobywców najwyższego szczytu świata. Barbara Żukowska


8-9 grudnia (sobota - niedziela)
godz. 12:00 - 21:00
Prezentacje uczestników
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UWAGA!!!! Pełna lista prezentacji na 8 i 9 grudnia zostanie udostępniona na stronie www.ack.gda.pl w dniu 3 grudnia 2012 r.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: