• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Melodie Broadwayu - Edyta Krzemień i Jakub Wocial - spektakl gościnny (3 opinie)

musical
kasy:
609-462-105
9.0
3 oceny
Melodie Broadwayu - Edyta Krzemień i Jakub Wocial

Na początek wakacji zapraszamy do Gdyni na spotkanie z gwiazdami polskiego musicalu. Już 18 czerwca w Sali Koncertowej Portu Gdynia wystąpią: Edyta Krzemień oraz Jakub Wocial. Na scenie towarzyszyć im będzie znakomity pianista Jacek Szwaj. Będzie to wyjątkowy wieczór z musicalem przy subtelnych dźwiękach fortepianu.Podczas koncertu " Melodie Broadwayu " zabrzmią najpiękniejsze utwory z popularnych musicali, takich jak m.in.: "Upiór w Operze", "Les Miserables", "Koty", "Woman in White", "Czarnoksiężnik z krainy Oz", "Once", "West Side Story", "Love Never Dies", "Cinderella", "Follies" i wiele wiele innych. To będzie prawdziwa gratka zarówno dla miłośników tradycyjnych, klasycznych musicali, jak i dla wielbicieli współczesnych musicalowych melodii.

Edyta Krzemień ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalnym. Debiutowała rolą Christine w musicalu "Upiór w Operze" w Teatrze Muzycznym ROMA. W swoim dorobku artystycznym ma m.in. role Fantyny (Les Miserables), Emmy (Jekyll and Hyde), siostry Marii Robert (Zakonnica w przebraniu), Molly (Ghost The Musical), Joanny (Sweeney Todd), Kali (Tarzan). W Musicalu Piloci (Teatr Roma) wcieliła się w rolę Niny. Obecnie można ją również oglądać na scenie Teatru Muzycznym w Łodzi (Ellen w Miss Saigon). Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę "W poszukiwaniu dróg. Nowe i stare kolędy" (platynowa płyta). Współpracuje z Teatrem Pieśni Kozła, wciela się w rolę White Spirit w najnowszym spektaklu "Apocrypha".

Jakub Wocial zadebiutował na scenie w wieku osiemnastu lat (Chłopcy z Placu Broni (reż. D. Sikorski, Teatr na Woli). Wybrany przez Romana Polańskiego, zagrał Herberta zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze Tańca Wampirów. W Niemczech występował w musicalach takich, jak Rebecca, Taniec Wampirów. W 2012r. objął stanowisko kierownika artystycznego sceny musicalowej Teatru Rampa. Od tej pory zrealizował tam musicale: RENT, Rapsodia z Demonem, Jesus Christ Superstar, Twist and Shout w których wystąpił m.in. w pierwszoplanowych rolach. Wyprodukował także dla Rampy koncerty: Broadway Street, Musicalove, The Best of Lord Andrew Lloyd Webber, w których spełniał się jako propagator kultury musicalu w Polsce, zapraszając do nich najlepsze krajowe i zagraniczne głosy z towarzyszeniem czołowych polskich muzyków i tancerzy pod kierunkiem choreografa - Santiago Bello. Kolejne wyzwania w postaci Kobiet na skraju załamania nerwowego w Teatrze Rampa (jako producent) oraz Les Misérables w Teatrze Muzycznym w Łodzi (rola Jeana Valjeana) zaskutkowały uhonorowaniem Jakuba nagrodą im. Jana Kiepury dla najlepszego artysty musicalowego 2018. Jego najnowsza, entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków rola, to Sierżant Pepper w oryginalnej produkcji Teatru Rampa - Twist and Shout. W grudniu 2018 wyprodukował koncert The Best of Broadway zapraszając największą postać w świecie musicalu Ramina Karimloo, z którym wystąpił podczas koncertu w Teatrze Polskim w Warszawie.

Opinie (3)

 • Byłam, słuchałam i nigdy więcej (opinia sprzed 2 lat)

  Nie wypowiem się o śpiewie. Mam drewniane ucho , ale wytrzymałam na tym koncercie tylko dzięki pianiście, który dodatkowo zachwycił mnie głosem. I tylko dzięki niemu nie wyszłam z sali.
  Pierwszy raz słuchałam pana Wociala i na pewno ostatni. Bywałam na różnych koncertach , ale żaden prowadzący nie opowiadał o swoich portkach zamiast o muzyce. Dodatkowo gadali do siebie- półgębkiem , nie kończąc myśli ( jeśli takowa w ogóle była) .Ogólnie więcej smędzenia niż muzyki. Dobrze, że nie był to mój pierwszy kontakt z muzyką. Ciekawa jestem ile on sam wytrzymałby na widowni słuchając samego siebie?

  • 0 0

 • Wocial w takiej małej i nieprestiżowej sali? (opinia sprzed 2 lat)

  Jak on tam pomieści swoje wielkie ego!

  • 0 0

 • Ależ piękna niespodzianka! (opinia sprzed 2 lat)

  Usłyszeć Panią Edytę - bezcenne. Bilety kupione.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery