• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Masterclass i spotkanie z youtuberem Piofli

2 grudnia 2023 zapraszamy do Centrum Filmowego UG na warsztaty i spotkanie z youtuberem, streamerem, pisarzem i muzykiem Piofli. Artysta fascynuje się zjawiskiem horroru analogowego nowym podgatunkiem fantastyki grozy, który korzysta z dobrodziejstw nowych mediów. Format ten wypłynął w dwóch pierwszych dekadach XXI wieku i prężnie rozwija się nadal. Piofli zarówno omawia poszczególne pozycje, jak i sam tworzy własne dzieła w tej konwencji. Jednak spośród całej internetowej grozy i weird fiction najbliższe jego sercu jest uniwersum Fundacji SCP tajemniczej pozarządowej organizacji, której celem jest zabezpieczanie i przechowywanie anomalii paranormalnych. Piofli aktywnie działa dla Polskiej Filii Wiki SCP, tworząc swoje raporty oraz opowiadania i tłumacząc zagraniczne artykuły.

Kanał Piofli rozpoczął działalność około 2017 roku i z dnia na dzień rozwija się coraz bardziej. Poza opowieściami grozy pojawiają się na nim m.in.: commentary, wideoeseje, zapisy z rozgrywek z gier (wideo i planszowych) oraz recenzje.

Masz zajawkę na pisanie horrorów lub tworzenie filmów? Chciałbyś prowadzić swój kanał na YouTube, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Przyjdź do Centrum Filmowego UG na warsztaty produkcyjno-scenopisarskie z Piofli! Pio pochyli się nad twoim pomysłem, opowie o tym, jak można go zrealizować i podzieli się tajnikami działalności na YouTube.

Co zrobić, by wziąć udział w warsztatach? Do 29 listopada wyślij nam treatment opowiadania grozy albo planu twórczości kanału na YouTube na adres: centrum.filmowe@ug.edu.pl. Opis twojego pomysłu powinien mieścić się na jednej stronie. Pio sam wybierze dziesięciu uczestników warsztatów, którym pomoże urzeczywistnić wizję!

Program
14:00 - 16:00 Masterclass
17:00 Spotkanie z Pio + seans wybranych produkcji piofliego (może ulec zmianie):
Czym jest SCP?
To nie jest Bugsy
Jak Internet udowodnił, że Garfield może być przerażający
Prima Aprilisowy Analog Horror w 24h
Mięso Które Nienawidzi/Środki Amnezyjne
Trzy Gry o Rybach (PRZEDPREMIEROWO)


* Wstęp na spotkanie i projekcje: 15 zł / dla uczestników masterclass: free

Prowadzenie spotkania: Kamil Sulak-Kozłowski

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
* Wstęp na spotkanie i projekcje: 15 zł / dla uczestników masterclass: free

Opinie

Sprawdź się

Gdzie grą na saksofonie debiutował trójmiejski jazzman Przemek Dyakowski?

 

Najczęściej czytane