• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Marysia ma Rysia

Każdy ma jakieś oczekiwania względem życia. Może nie każdy, ale prawie każdy. Bo, od życia powinno się oczekiwać a jakże! Przecież, jedynie marzenia wymarzone mają szansę się spełnić, prawda?

Marzenia ma również Marysia, tytułowa bohaterka muzycznego przedstawienia dla całych rodzin (już dla dzieci od 3 roku życia). Zapragnęła wyjątkowo mocno, aby w dniu swoich urodzin dostać od kochanych rodziców rybkę. Taką w akwarium. Ale, nie byle jaką złotą rybkę. Czasami jednak trudno spełnić marzenia. Rodzice zamiast upragnionej rybki podarowali Marysi glonojada.

paź 3

wtorek, godz. 19:00

Gdańsk, Wita Stwosza 53
Wstęp wolny
paź 11

środa, godz. 19:00

bilety 35 zł
Glonojad, o szlachetnym imieniu Ryszard, jest równie rozczarowany faktem, że został Marysi sprezentowany, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Nawet to, że Rysio potrafi w niewytłumaczalny sposób teleportować Marysię w podwodną, kolorową toń swojego akwarium tego nie zmienia.

Czy Marysia spełni wreszcie swoje marzenie i zostanie właścicielką rybki, ale złotej? Czy Rysiowi uda się wrócić do sklepu akwarystycznego? Czy rezolutna, choć uparta dziewczynka i sprytna, choć uszczypliwa rybka pomogą sobie nawzajem? Czy wreszcie zrozumieją, że to czego pragną nie jest tym, czego potrzebują?

Marysia ma Rysia to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.

Podczas przedstawienia można usłyszeć śpiewane na żywo, oryginalne piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie to znane wszystkim (a na pewno, prawie wszystkim) przedszkolakom, choć wykonane w nowych aranżacjach, szlagiery, jak ponadczasowy Jestem sobie przedszkolaczek, nieśmiertelny Stary niedźwiedź mocno śpi, czy chwytający w żelazny uścisk i ściskający bezlitośnie serce Jesteśmy jagódki.

2020 Nagroda Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dla Agnieszki Płoszajskiej za reżyserię spektaklu Marysia ma Rysia.

1.06.2023 r., czwartek, godz. 9:00
1.06.2023 r., czwartek, godz. 11:00
2.06.2023 r., piątek, godz. 9:00
2.06.2023 r., piątek, godz. 11:00
3.06.2023 r., sobota, godz. 11:00
3.06.2023 r., sobota, godz. 16:00

Czas trwania: 55 min
Preferencje wiekowe: 3 do 99

REALIZATORZY
Autor: Emil Płoszajski
Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Muzyka: Ignacy Wiśniewski
Kostiumy i scenografia: Aleksandra Harasimowicz
Ruch sceniczny (konsultacje): Michał Cyran

OBSADA
Marysia: Julia Ostaszewska
Glonojad: Bartłomiej Sudak
Mama Marysi, Ślimak Robert, Rozgwiazda Patrycja, Jagódka: Justyna Kacprzycka
Złota Rybka, Niedźwiedź Zachary, Jagódka: Mateusz Deskiewicz

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    35 zł
Bilety grupowe w cenie 30 zł, można zakupić tylko w kasie Gdyńskiego Centrum Kultury po wcześniejszej rezerwacji mailowej (rezerwacja@gck.gdynia.pl).

Opinie

Sprawdź się

Jak często wręczana jest wymyślona w Gdańsku nagroda Europejski Poeta Wolności?