• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Patronat

Marvin - spektakl gościnny

teatr dla dzieci
Bilety
Kup bilet 45 - 50
wystawia:
Teatr Komedii Valldal
czas trwania:
1,5 h
data premiery:
13 kwietnia 2024
9.5
2 oceny

Najbliższe przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 50 zł
  Cena ulgowa: 45 zł
  Kup bilet
  kwi 14
  Niedziela, 14 kwietnia
  godz. 11:00 16:00
  Lokalizacja
  Konsulat Kultury
  Gdynia, Jana z Kolna 25
"Marvin" Marta Guśniowska

To niezwykła filozoficzna opowieść, która będzie Was na przemian wzruszać, bawić, rozczulać, rozśmieszać, wyciskać łzy...


Pewnego dnia dinozaur Marvin dowiaduje się od lekarza, że czeka go wyginięcie. Ta wiadomość odbiera mu wszelką radość życia. Uświadamia też sobie, że nie ma nikogo, komu mógłby się pożalić. Wysyła więc anons do gazety, w celu odnalezienia przyjaciela "na śmierć i życie". Na ogłoszenie odpowiada długowieczny Żółw Finn, który ma inne zmartwienie - przeraża go samotność, czekająca po odejściu wszystkich bliskich mu osób. Do tego niezwykłego duetu dołącza szalony Motyl Ulisses, który dla odmiany nie przejmuje się niczym, bo wie, że jego dni i tak są policzone. Dosłownie.

Między trójką bohaterów zawiązuje się wyjątkowa przyjaźń. Podczas pełnej przygód wędrówki w poszukiwaniu lekarstwa na wyginięcie, odkrywają prawdy, które pomagają im zaakceptować to, co nieuniknione. Uczą się żyć "tu i teraz", cieszyć każdą wspólnie spędzoną chwilą, doceniać najmniejszy gest, słowo i uśmiech. Wszak prawdziwa przyjaźń "może zaskarbić sobie uwagę Wieczności".

"Marvin" to poetycka opowieść o przemijaniu, ale podana w niezwykle ciepły i humorystyczny sposób. Barwne postacie, komiksowa oprawa plastyczna i zaskakujące zwroty akcji tworzą magiczny świat, w którym największy nawet lęk da się pokonać wiarą we własne marzenia.

Twórcy:
Scenariusz - Marta Guśniowska
Reżyseria i opracowanie muzyczne - Tomasz Czarnecki
Scenografia i kostiumy - Kalina Konieczny
W spektaklu biorą udział aktorzy Grupy Warsztatowej 18+ Teatru Komedii Valldal.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery