• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Marta Wryk - Nowoczesna dziewczyna

Założony w Gdańsku w lipcu 2017 r., Trójkąt Weimarski Kobiet zaprasza na koncert piosenek z Niemiec, Polski i Francji pod tytułem "Das moderne Mädel" / "Nowoczesna dziewczyna". To muzyczna opowieść o kobietach w Polsce i Niemczech w okresie międzywojennym, której gwiazdą będzie mezzosopranistka Marta Wryk.

MARTA WRYK ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie oraz nowojorską Manhattan School of Music. Ma na koncie występy m.in. w Niemczech i USA. W Polsce współpracuje m.in. z Capellą Cracoviensis i z pianistką Laurą Sobolewską. Ich występ na Międzynarodowym Festiwalu "Chopin w barwach jesieni" okrzyknięto odkryciem festiwalu. Koncert, wraz z zaplanowanym po jego zakończeniu spotkaniem networkingowym, ma za zadanie wspierać kobiety w walce o ich prawa.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Pieśniarce towarzyszyć będą pianista Tomasz Prasqual oraz moderatorka Anna Kowalczyk

TOMASZ PRASQUAL kompozytor, architekt dźwięku i pianista. Studiował kompozycję, kompozycję elektroniczną, fortepian i dyrygenturę w Poznaniu, Kolonii i Düsseldorfie oraz ukończył kursy mistrzowskie u Karlheinza Stockhausena, Petera
Eötvösa, Briana Ferneyhougha, Marka André i Christiana Wolffa. Istotne impulsy w jego rozwoju pianistycznym przekazał mu prof. Klaus Oldemeyer z Kolonii. Jego utwory były zamawiane m.in. przez Polską Operę Narodową w Warszawie, Deutschlandfunk,
Deutsche Kammerphilharmonie Bremen, Staatstheater Posen, Städtische Bühnen Münster. Jako muzyk-performer występował z kolektywem artystycznym Nico & The Navigators w Berlinie. Jego działalność pianistyczna koncentruje się na niemieckiej i francuskiej muzyce barokowej, dziełach Fryderyka Chopina, muzyce XX wieku, improwizacji współczesnej oraz pieśni (duet z mezzosopranistką Martą Wryk). Pracował jako artysta-ekspert dla Komisji Europejskiej. Jako edukator muzyczny prowadził projekty "Wie klingt Freiheit" i "Sichtbare Stimme" na zlecenie Opery w Bonn, a także liczne warsztaty kreatywności i improwizacji.

ANNA KOWALCZYK dziennikarka, pisarka, publicystka i aktywistka. Autorka bestsellera "Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich"(2018), pierwszej popularnonaukowej syntezy dziejów kobiet w Polsce od paleolitu do współczesności. Prezeska Fundacji Muzeum Historii Kobiet, której misją jest badanie i opowiadanie historii w sposób sprawiedliwy i włączający, z uwzględnieniem roli i potencjału dziewcząt oraz kobiet a także wspieranie i podejmowanie działań służących wyeliminowaniu dyskryminacji ze względu na płeć. Ambasadorka programu "Patronki" promującego nadawanie polskim szkołom imion zasłużonych bohaterek. Prezeska Fundacji Muzeum Historii Kobiet.

Opinie

Sprawdź się

Ile oddziałów ma Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia?