• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Marta Abramowicz | spotkanie wokół książki Irlandia wstaje z kolan

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz, autorką reportaży Zakonnice odchodzą po cichu i Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica. Spotkanie będzie dotyczyć najnowszej książki wydanej nakładem wydawnictwa Krytyki Politycznej Irlandia wstaje z kolan. Rozmowę poprowadzi Dorota Lińska Złoch.

Spotkanie sfinansowane ze środków przekazanych przez Radę Dzielnicy Brzeźno.

O książce:

Kiedy u nas będzie tak jak w Irlandii? pytało mnie wiele osób. Napisałam tę książkę, bo chciałam dowiedzieć się, jak oni to zrobili. Zrozumieć, co się stało, że ten katolicki kraj rozliczył Kościół ze wszystkich nadużyć, zdetronizował księży, a potem wolą swoich obywateli w powszechnym głosowaniu odrzucił katolicką moralność. Co sprawiło, że Irlandczycy przestali wierzyć w nauki przedmałżeńskie i odrzucili wiedzę o seksie wyniesioną z niedzielnych kazań? Czym się od nich różnimy, skoro u nas wciąż to niemożliwe?

Marta Abramowicz zaprasza nas w podróż do Irlandii, żebyśmy mogli się sobie lepiej przyjrzeć. I wrócić z niej z przekonaniem, że Polacy także mogą wstać z kolan. Irlandia wstaje z kolan to opowieść o politycznej manipulacji, w której miłość do Boga wykorzystywana jest do kontroli poddanych. Abramowicz w piękny sposób ukazuje przejmującą drogę Irlandczyków do odzyskania wiary we własny głos (Justyna Kopińska).

Książki Marty Abramowicz doceniane są za bezkompromisowe ujawnianie prawdy i za empatię, z jaką pisze o swoich bohaterkach i bohaterach. Lubi kontakt z czytelnikami i czytelniczkami, można do niej napisać przez stronę: martaabramowicz.pl.
Fot. J. Szafrański

Opinie

Sprawdź się

Który słynny polski reżyser rozpoczynał karierę teatralną w Teatrze Wybrzeże?

 

Najczęściej czytane