stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Marsz, marsz Batory - spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Aleksandrą Karkowską i Barbarą Caillot, współautorkami książki "Marsz, marsz Batory" (Oficyna Wydawnicza Oryginały), które odbędzie się 14 marca o godzinie 18:00.

w każdy czwartek (od 01.04 do 25.06.2020), godz. 18:00

Wstęp wolny
maj 16

sobota, godz. 19:00 - 01:00

Gdańsk Gdynia Sopot Tczew
bilety 1 zł
"Oczarował nas statek M/S Batory. Legendarny transatlantyk. 33 lata pływał pod polską banderą, odbył 222 regularne rejsy oceaniczne, przewożąc w nich ponad 270 tysięcy pasażerów.

Dla wielu z tych osób to była podróż w jedną stronę podróż na emigrację, podróż życia. Udało nam się porozmawiać z ponad 50 pasażerami Batorego oraz członkami załogi mieszkającymi dzisiaj w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Polsce.

Podzielili się z nami swoimi wspomnieniami, wrażeniami, tajemnicami i fotografiami. Rejs Batorym to był czas oczekiwania na kraj obiecany. Wspomnienia z tej podróży wciąż budzą silne emocje. 11 dni, 3198 mil morskich i zmienia się całe życie."

Aleksandra Karkowska, Barbara Caillot

"Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot napisały razem kilka książek, stworzyły wydawnictwo, kreują kulturalne wydarzenia. Ich dzielna pracowitość, dociekliwa ciekawość i szczególna wrażliwość nie jest związana z konkretnym miejscem na geograficznej, etnograficznej czy kulturalnej mapie Polski. Zajmowały się wielkomiejską Warszawą, góralskim Podtatrzem, Sopotem nadmorskim kurortem, oddają w Państwa ręce książkę o podróżujących statkiem Batory. Przy wszystkich różnicach ich prace mają mocny wspólny mianownik. Jest nim pamięć rzeczy pierwszych, prostych, głęboko osobistych. Emocjonalne wspomnienie przypisane konkretnej osobie, ulotne i kruche jak każde pojedyncze istnienie. Tą pamięć Barbara i Aleksandra otaczają czułą opieką. Znajdują ją, zapisują, budują z niej opowieść, która dzięki książce może trwać i nas darzyć. Matkują temu istnieniu obdarzając je jeszcze jednym życiem. Piękna i ważna praktyka."

Kuba Szpilka, antropolog kultury

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Patronką którego trójmiejskiego teatru jest Agnieszka Osiecka?