• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mariusz Mielęcki - wystawa

Zapraszamy do Galerii Debiut na wystawę Mariusza Mielęckiego.

Mariusz Mielęcki
Ur. w 1956 r. w Gdyni, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie

Wystawy:
Liczne wystawy indywidualne za granicą, między innymi w Niemczech (m.in. Rastede Galeria, Centrum Ludwiga w Kolonii) i Holandii (m.in. Brielle, Middelharnis, Oude-Tonge, Delft). W Polsce zaczął wystawiać od 2003 .
- "Art Cinema - Malarze Teatru" BWA Jelenia Góra, 2003
- Agnieszka Topolnicka - Mielęcka rzeźba, Mariusz Mielęcki malarstwo", Dom C. i G. Hauptmannów Szklarska Poręba 2007, Galeria MY, Jablonec, Czechy 2008, Galeria Promocje, ODK, Jelenia Góra 2008
- Indywidualna wystawa rodziny Mielęckich w ramach projektu "Między Biegunami. Polskie kolonie artystyczne na Biennale Filmu i Sztuki. Worpswede 2013."
- indywidyalna wystawa, BWA Jelenia Góra, 2013
-Nie- Widoki, O pejzażu współcześnie, BWA Bielsko-Biała, 2014
- wystawy zbiorowe Stowrzyszenia Nowy Młyn (Karpacz, Bukowiec, Görlitz)
- wystawa zbiorowa na 40-lecie BWA Jelenia Góra, 2017

Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Irlandii.
Praca w zbiorch Muzeum Garharta I Carla Hauptmannów w Szklarskiej Porębie.

Współzałożyciel i scenograf Teatru Cinema.
Jako scenograf współpracował także przy dwóch realizacjach z Katarzyną Kozyrą: "Opowieść zimowa" w Michałowicach i "Opowieść letnia" w Kwieciszowicach.
Film o życiu i twórczości M. Mielęckiego dla TYP Kultura z cyklu "Dolny Śląsk. Do zobaczenia", "Niedokończony portret artysty", 2015

Na początku drogi twórczej stworzył szereg obrazów i rzeźbiarsko przestrzennych. W Michałowicach zajmował się malarstwem i scenografią. Tu powstał cykl "Gotyckie sny", nie tylko stylizacją i symboliką, również techniką nawiązujący do sztuki średniowiecznej.
Do jego najbardziej znanych obrazów należą "Gotyckie sny". W Kwieciszowicach tworzy cykle "Zabawy świętych" i "Rodzina Polska", tematycznie nieco żartobliwie nawiązujące do wiejskiej ludowości, stylistycznie - do ludowego malarstwa na szkle.
W swoich pracach wraca do dawnych pomysłów, łączy malarstwo i rzeźbę. Projektuje plakaty. Mieszka i tworzy w Popielówku na Pogórzu Izerskim, gdzie z żoną Agnieszką prowadzi autorska galerię.

Opinie

Sprawdź się

Która część z cyklu "Kolory zła" Małgorzaty Oliwii Sobczak ukazała się jako pierwsza?