Wydarzenie

Maria Sztompka | e-motion | wystawa malarstwa

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
28 lipca - 16 sierpnia 2017
miejsce:

Sztuka Wyboru  mapa

adres:
Gdańsk, Juliusza Słowackiego 19
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Z przyjemnością zapraszamy na wystawę malarstwa Marii Sztompki - e-motion.
Sztuka Wyboru, Gdańsk ul. Słowackiego 19
28.07-16.08.2017 r. codziennie w godz. 9:00-22:00.
Otwarcie wystawy: 28.07.2017 r. o godz. 20:00



Maria Sztompka (ur. 1987) - absolwentka Wydziału Sztuki Mediów Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom zrealizowany w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza oraz w pracowni Komunikacji Intermedialnej prof. Krzysztofa Olszewskiego. Laureatka konkursów o Nagrodę Artystyczną Siemensa oraz Nagrodę im.prof Józefa Szajny. Założycielka wydawnictwa Papierówka. Mieszka i pracuje w Warszawie.



Prace Marii Sztompki powstają w oparciu o przemyślenia wynikające z krytyki rzeczywistości, dzisiejszego świata, braku zgody na pewne zjawiska, które w nim zachodzą i paradoksalnie uczestnictwo w takim świecie. Ich temat związany jest z emocjami, relacjami międzyludzkimi, językiem, komunikacją w ścisłym odniesieniu do współczesności.

Prace zebrane pod tytułem "e-motion" powstały dzięki przemyśleniom na temat zakłóceń, jakie powstają w przestrzeni służącej współczesnym ludziom do komunikacji. W przestrzeni, którą stanowią wszelkiego rodzaju komunikatory, portale, wiadomości tekstowe.

"Interesują mnie szczególnie zakłócenia, jakie mają miejsce na poziomie przekazu emocjonalnego. Zastanawiam się, czy przy użyciu słów jesteśmy w stanie opisać swoje emocje na tyle precyzyjnie, aby były łatwe do odczytania? Przekaz taki mają ułatwiać emotikony - symbole odnoszące się do mimiki twarzy.

Jednak ich zbiór jest ograniczony i zunifikowany. Ciekawi mnie, jak przebiegałby proces odczytywania emocji komunikujących się osób, gdyby emotikon zamienić na zapis gestu. Jak wpłynęłoby to na czytelność naszego wirtualnego komunikatu. Kolejnym istotnym problemem jest to, że nawet zindywidualizowany symbol zostaje zniekształcony poprzez narzędzia, jakich używamy do komunikowania się. Emocja wyrażona za pomocą gestu staje się obrazem cyfrowym. W swoich pracach próbuję zdecyfryzować obraz w ten sposób uzyskany, ponownie nadać mu ludzki wymiar."
wystawy, spotkania
bilety 950 zł
Sasha Sokolova | Conversations

13 - 26 października 2017

Gdańsk,
wystawy, spotkania
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij