stat

Maria Józewicz: Skandynawskie inspiracje

Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Skandynawskie inspiracje", artystki Marii Józewicz. Wydarzenie otworzy trzecią edycję Nordic Talking Festival.

MARIA JÓZEWICZ - zajmuje się przede wszystkim malarstwem wielkoformatowym, rzeźbą, grafiką i biżuterią. W swoim studio projektowym pod nazwą Maria Design Studio projektuje sztukę użytkową. Jej prace znajdują się w licznych zbiorach w Polsce i za granicą - w Danii, Szwecji, Norwegii, Francji ,Grecji, Niemczech, a nawet w Australii.

Wraz z warszawską Zachętą i galerią Zderzak z Krakowa brała udział w Międzynarodowych Targach Sztuki w Sztokholmie. Uczestniczyła w międzynarodowych wystawach zbiorowych w Limoges i w Paryżu. Obrazy Marii Józewicz są wykorzystywane w różnych realizacjach wnętrz, między innymi w gdyńskim Sea Towers.

Bierze udział w eventach i akcjach promujących Gdynię jak Międzynarodowy Festiwal Architektury i Designu Open House, oraz wspiera różne akcje charytatywne.

Od 1992 roku prowadzi jedną z największych prywatnych galerii sztuki w Trójmieście. Galeria 78 przy ul. Świętojańskiej 78 dawniej promowała innych artystów, obecnie jest galerią autorską.

24 marca - 30 kwietnia 2020

Online
Wstęp wolny

5 - 18 września 2020, godz. 18:00

Gdańsk,

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Od kiedy Muzeum Narodowe w Gdańsku funkcjonuje pod obecną nazwą?