• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Marek Rogulus Rogulski - Dochodzenie

Marek Rogulus Rogulski, DOCHODZENIE. Ślady pamięciowe w dochodzeniu do koncepcji dzieła artystycznego poprzez pracę z modelem kulturowym.

maj 21

sobota, godz. 11:00 - 15:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

12 - 25 sierpnia 2022, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
WERNISAŻ: 28 lutego o 19.00 (podczas wernisażu odbędzie się pierwszy z serii czterech performansów)
WYSTAWA: od 28 lutego do 31 marca.

SERIA PERFORMANSÓW:
28 lutego o 19.00
9 marca o 18.00
23 marca o 18.00
+ działanie Black Hole Artwork (data zostanie ogłoszona wkrótce)

Marek Rogulus Rogulski w swojej najnowszej realizacji proponuje nam rozważania nad metodą dochodzenia do koncepcji dzieła sztuki. Bada uniwersum zdarzeń prowadzących do powstania dzieła, bierze pod uwagę lokalne uwarunkowania, potrzeby oraz siłę i upór twórcy w procesie realizacji. Ukazuje w ten sposób zależność pomiędzy formą i rozumieniem sztuki, a panującym modelem kulturowym.

Ogromna instalacja skonstruowana z metalu, złożona z wielu różnych elementów, stanowić będzie centralny punkt wystawy. Jako obiekt materialny stanie się przyczynkiem do stawiania pytań o założenia związane z powstawaniem kolejnych dzieł - mówi Kinga Jarocka, kuratorka wystawy.

Wokół instalacji w CSW ŁAŹNIA odbędzie się seria performansów przekształcających strukturę dzieła w trakcie trwania wystawy. Struktura ta ma być polem możliwości i przestrzeni dla przejawiania się wielorakich, poza performansami samego artysty, działań: ocen, krytyki, interakcji widzów. Element materialny i sytuacje, które zaistnieją wokół niego wpiszą się w całokształt pracy, by nawet wówczas, gdy wystawiona w ŁAŹNI instalacja zostanie rozebrana, zapewnić jej zdolność kontynuacji w wymiarze sprawczym.

Artysta, który jest też twórcą Instytutu Cybernetyki Sztuki, w swoje działanie celowo włącza jeszcze dwie instytucje: Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku i CSW ŁAŹNIA, wytwarzając relację opartą o stworzone przez niego dzieło sztuki. W ten sposób instytucje, w ramach których dokonuje się prezentacji oraz oceny dzieła, mają stanowić element jego struktury, określonej jako Wielki Zderzacz Art Hadronów.

Wystawie towarzyszyć będzie specjalny warsztat dla dzieci prowadzony przez Rogulusa w ramach Wtorku Sztuka (26 marca) oraz zajęcia edukacyjne i oprowadzanie po wystawie z cyklu Lekcji Sztuki (stały program edukacyjny CSW ŁAŹNIA).

 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Urodzony w Gdyni satyryk, współtwórca teatru Bim Bom, i komentator rzeczywistości. O kim mowa?