stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Marek Leszczyński - ABAK - rozważania

Marek Leszczyński: Gdynianin. Obecnie mieszkaniec gminy Inowłódz, powiernik lasów kaszubskich i spalskich, muzyk, fotografik, samorządowiec. Od 1976 roku muzyk grup 18 września ATMAN, Teatr Dźwięku ATMAN, PATHMAN. Współtwórca i organizator interdyscyplinarnego Festiwalu Muzyka w Krajobrazie w Inowłodzu - pierwsza edycja w 1996 r. przekształconego w Festiwal w Krajobrazie ostatnia edycja w 2016 r.

sty 22

sobota, godz. 20:00

Sopot,
Wstęp wolny

21 listopada 2021 - 30 stycznia 2022

Gdańsk,
ABAK-rozważania to zapis stanu ducha autora. Zapis korelacji obiektu i obserwatora, świadomości i podświadomości, postrzeganych zjawisk fizycznych, halucynacji oraz wyobrażeń składających się na tzw. fotomorganę. Prace składające się na tą opowieść wykonane były przy użyciu autorskiej techniki. Powstały w okresie od marca do czerwca 2020 roku i zadedykowano je tym, którzy nie mogli (dlaczego!?) korzystać z dobrodziejstwa jakim jest las, najbardziej złożony ekosystem na naszej planecie. Nasz jedyny ratunek w sytuacji kryzysowej, słuszne miejsce dla naszych kości. Pandemio precz ! Ci którzy ją wzniecili też!


Do innych publikowanych zbiorów autora należą :

DŹWIĘK - cykl poświęcony słuchaczom koncertów różnych gatunków muzyki jako dokumentacja nastrojów, aury wynikającej z kontaktu między wykonawcami i słuchaczami.

DUCH cykl poświęcony sferze duchowej ludzkiej egzystencji. Kto był pierwszy, kobieta czy mężczyzna ? Po co mężczyźnie sutki ? Prace z okresu pierwszej fascynacji możliwościami obróbki komputerowej.

KIRKUT cykl dokumentacyjny ginącego na oczach lokalnej społeczności cmentarza żydowskiego w Inowłodzu. Temat tabu w strefie trójkąta inowłodzkiego.

FESTIWAL - praca poświęcona okołofestiwalowym zdarzeniom w relacjach między gośćmi Festiwalu w krajobrazie oraz rdzenną ludnością. Witamy Was chlebem i solą a czasem sztachetą

W MROKU portrety Homo sapiens obu płci jako odwieczne pytanie o stan, kondycję i kierunek ewolucji naszego gatunku w kontekście galopującej rewolucji przemysłowej i kulturowej.

WERONIKA - świat dziecka skąpanego w słońcu i sielankowej atmosferze wakacji spędzanych na wsi widziany oczami dorosłych ponieważ selfie nie było jeszcze aż tak popularne.

WISTOM - obraz pobojowiska, zamkniętego w okresie transformacji ustrojowej zakładu włókien chemicznych WISTOM w Tomaszowie Mazowieckim. Niechlubna karta historii człowieka spowita mgłą oparów siarki.

WYKLUWANIE - cykl pokazujący stoicką walkę natury i obronę przed dewastacyjną działalnością człowieka w kopalni chalcedonitu w Inowłodzu. Stopniowo, wolnymi krokami w majestacie ewolucji skała pokazuje nam środkowy palec.

Zapraszamy serdecznie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Hanna Raniszewska występuje pod pseudonimem: