• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Marek Andrzejewski - recital

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy do Teatru Atelier na recital Marka Andrzejewskiego.

Wystąpią:
Marek Andrzejewski
Piotr Bogutyn - gitary
Michał Iwanek - instrumenty klawiszowe
Krzysztof Nowak - bas
Tomasz Deutryk - perkusja

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wykonawca piosenek.
W latach 90-tych współpracował z folkowym zespołem "Orkiestra św. Mikołaja", z teatrem "Gardzienice" i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku (Zatem obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestolecia pracy artystycznej). W 1994 roku otrzymał I nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku).

Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1999 roku wraz z przyjaciółmi (z Marcinem Różyckim, Jolą Sip, Janem Kondrakiem, Piotrem Selimem, Igorem Jaszczukiem) współtworzy "Lubelską Federację Bardów" - rodzaj piwnicy artystycznej z wielością piszących, komponujących i śpiewających. Z Lubelską Federacją Bardów Marek nagrał osiem płyt i zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych. Zagrał z grupą ogromną ilość koncertów, na przykład: podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję", a także za granicą: w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.

Marek ma w dorobku trzy autorskie płyty: "Trolejbusowy batyskaf" (1997), "Dziesięć pięter" (2003) i najnowsza: "Elektryczny sweter" (2012).

"Na witaminę, której Marek Andrzejewski ma tak dużo, składa się dowcip, wdzięk, uśmiech, skromność i wielki talent. Podczas Bardograjki dla mnie był przede wszystkim poetą, trochę współczesnym, a trochę - może przez miasto, masę i maszynę gdzieś w tle jego tekstów - futurystycznym w stylu retro, w odcieniach sepii.", Edyta Bodys, Internetowy Serwis Autorów i Kompozytorów

"Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność." - Jan Poprawa, krytyk muzyczny

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Rzeźba Xawerego Wolskiego, umieszczona na rondzie przy ul. Bitwy Pod Płowcami, nosi nazwę?