stat
Impreza już się odbyła

Marcin Wyrostek & Corazon (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

Już niedługo miasto Gdynia obchodzić będzie 92. urodziny. 10 lutego 1926 roku Gdynia otrzymała prawa miejskie. To wie każdy gdynianin. Z tej okazji 3 i 4 lutego w hali Gdynia Arena odbędzie się koncert Marcina Wyrostka i zespołu Corazon.

Relacja z imprezy

sty 21

piątek, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 50 - 130 zł
Kup bilet
Marcin Wyrostek to akordeonista, zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Corazon to podstawowy projekt muzyczny Marcina Wyrostka. Grupa znakomitych muzyków w tym wokalista Marcin Jajkiewicz, prezentują wyjątkowy kunszt techniczny i wrażliwość muzyczną. Zespół był wielokrotnie nagradzany m.in. Fryderyki 2010, Top-Trendy 2011, a także zdobył potrójną platynowa płytę.

Skład zespołu:
Marcin Wyrostek - akordeon
Marcin Jajkiewicz - wokal
Agnieszka Haase-Rendchen - fortepian
Daniel Popiałkiewicz - gitara
Mateusz Adamczyk - skrzypce
Piotr Zaufal - bas
Krzysztof Nowakowski - instrumenty perkusyjne

Opis projektu:
Projekt Corazon powstał w wyniku fascynacji artystów muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała ich do tworzenia tang we własnych jazzowych, klasycznych i musicalowych aranżacjach. Początkowo repertuar oparty był na kompozycjach Astora Piazzolli i Richarda Galliano. Obecnie muzyka zespołu jest mieszanką muzyki latynoamerykańskiej, bałkańskiej a także polskiej w autorskich aranżacjach Marcina Wyrostka. Debiutancka płyta zespołu Magia del Tango z 2009 roku pokryła się "złotem" już w pierwszym miesiącu sprzedaży, aby finalnie osiągnąć status potrójnej platyny. Album został także nagrodzony na Festiwalu Sopot Top Trendy 2010. Kolejna płyta zespołu For Alice wydana wczesną wiosną 2015 roku osiągnęła status platynowej.

Zdjęcie: www.wyrostek.com.pl

Informacja o biletach

Zaproszenia do odbioru:
- Gdynia CultureBox, ul. Świętojańska 30
- Informacja Turystyczna, ul. 10 Lutego 24
- Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni

Opinie (1)

  • Jak zdobyć zaproszenie?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Najstarszym zabytkiem w Sopocie, będącym jednocześnie oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku jest: