• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Marcin Pomykała - tenor z gitarą! | Kiedyś to były melodie

Marcin Pomykała - tenor z gitarą, zaprasza na koncert pt. "Kiedyś to były melodie".

Program koncertu obejmuje utwory będące światowymi przebojami XX wieku. Składają się na niego zarówno melodyjne pieśni neapolitańskie, arie operowe, współczesne przeboje (śpiewane w języku włoskim, stanowiące żelazny repertuar wielu tenorów), przed oraz powojenne popularne pieśni wykonywane w języku polskim. Dawniej wykonywali je tacy artyści, jak np. Kiepura czy Fogg. Całość dopełniają śpiewane hity muzyki filmowej (Stolz, Kaper, Morricone).
Na koncercie nie zabraknie także kompozycji współczesnych polskich twórców takich jak Komeda, Wodecki czy Szczepanik. Repertuar został starannie zaaranżowany na dwie gitary (jazzowa, akustyczna, klasyczna), dwoje skrzypiec nadających prestiżowego i barwnego koloru opracowanym utworom oraz liryczny głos tenorowy lidera zespołu - Marcina Pomykały. Program koncertu opatrzony zostanie także autorskimi tekstami, anegdotami i żartobliwymi przemyśleniami.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Na instrumentach smyczkowych zagrają Antonina Pomykała i Michał Kwaśniak, którzy nie omieszkają popisać się swoimi umiejętnościami np. w Piazzolli,  Brubecku czy wirtuozowskim Montim. Na gitarach zagrają: doświadczony gitarzysta i wokalista Marek Górski oraz Marcin Pomykała - tenor, gitarzysta, aranżer, dyrygent chóralny, śpiewak - solista wielu przedsięwzięć muzycznych, na co dzień współpracujący z pianistą Waldemarem Malickim oraz Filharmonią Dowcipu.

Subtelne brzmienie gitar na tle "smyczków" i liryczny tembr tenora z pewnością zainteresuje niejednego melomana.

Zapraszamy!

Wystąpią:
Marcin Pomykała - śpiewak (tenor), gitarzysta, pedagog, aranżer.
Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat od nauki gry na fortepianie, a następnie gitarze klasycznej. Jest pedagogiem Pałacu Młodzieży w Gdańsku, a jako wokalista - tenor, koncertuje solowo i współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Krakowską, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Bałtycką oraz filharmoniami: Częstochowską, Świętokrzyską, Słupską, Pomorską, Bałtycką, Sopocką Kameralną. Na stałe współpracuje z Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego - koncertując w kraju i zagranicą oraz biorąc udział w licznych  galach i nagraniach telewizyjnych.

Michał Kwaśniak - skrzypek.
Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 12 lat . Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego oraz adi. Katarzyny Bąkowskiej. Studiował skrzypce barokowe w klasie prof. Daniela Deuter. Uczestniczył w licznych kursach muzycznych pod okiem K.A Kulki, K. Jakowicza, Paolo Pandolfo. Obecnie pracuje w operze Nova w Bydgoszczy. Współpracuje z Toruńską Orkiestra Symfoniczną, Nowa Orkiestra Kameralna w Warszawie, Filharmonią Dowcipu. Współtworzy kwartet smyczkowy "Virtuoso".

Marek Górski - gitarzysta, wokalista, muzyk sesyjny związany z trójmiejską sceną muzyczną.
Współpracował z wieloma muzykami min. Krystyna Prońko, Mira Kubasińska, Vadim Brodsky, Bernard Dornowski (ex Czerwone Gitary). koncertuje i bierze udział w nagraniach na terenie kraju i za granicą.

Antonina Pomykała - skrzypce, śpiew. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w 2016 roku w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Od najmłodszych lat brała udział w konkursach i koncertach muzycznych. Młoda i utalentowana, wkraczająca w świat muzyki estradowej.
 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 zł
Bilety dostępne na stronie kupbilecik.pl
Informacje o biletach: tel. 519 166 301

Opinie

Sprawdź się

Który słynny polski reżyser rozpoczynał karierę teatralną w Teatrze Wybrzeże?