stat
Impreza już się odbyła

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Stacja Kultura zaprasza od 29 listopada do 13 grudnia na kolejną edycję Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Dlaczego warto wziąć udział w Maratonie Pisania Listów? Bo warto zabrać głos w słusznej sprawie i zaprotestować przeciw niesprawiedliwości, a kilka minut, które poświęci się na napisanie listu i zaadresowanie koperty może zmienić czyjeś życie na lepsze.

w każdy czwartek (od 01.04 do 25.06.2020), godz. 18:00

Wstęp wolny
Już po raz szósty mieszkańcy Rumi dołączą do akcji solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Podczas Maratonu 2019 będziemy pisać w sprawie młodych osób z 10 państw. Szczegółowe historie opisujące sytuację tych ludzi oraz wzory listów, zarówno po polsku jak i po angielsku, wraz z kopertami, udostępnimy w Stacji Kultura.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia poświęconego obronie praw człowieka - w 2018 roku napisano 5,9 mln listów na całym świecie.

Co roku dzięki listom udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób, których prawa zostały złamane. Powiodły się m.in. starania o zwolnienie z aresztu Olega Seńcowa i o uwolnienie Teodory del Carmen Vásquez. W Kirgistanie ratyfikowano konwencję o prawach osób z niepełnosprawnościami, a w Chinach udało się skłonić władze i policję do zaprzestania prześladowań obrończyni praw człowieka Ni Yulan. W tych sprawach listy były pisane między innymi przez mieszkańców Rumi.

Amnesty International działa od ponad 50 lat i jest globalnym ruchem liczącym ponad 7 milionów osób. Organizacja w sposób pokojowy działa na rzecz praw człowieka, m.in. poprzez pisanie listów do rządów krajów łamiących prawa oraz pomoc finansową i prawną osobom pokrzywdzonym. W 1977 roku Amnesty została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.
www.amnesty.org.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak nazywał się zorganizowany w 1984 roku przegląd filmowy organizowany przez klub Żak, podczas którego zaistniał dziś znany reżyser Krzysztof Krauze?