• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Manifest Wiosenny / spektakl

3 września o godz. 18:00 zapraszamy na spektakl "Manifest Wiosenny" w wykonaniu Spiżarni Form Artystycznie Nieoczywistych.

Manifest Wiosenny, czyli kim byłem zanim zacząłem zgadzać się na system.
Inspiracją do spektaklu Manifest Wiosenny, którego twórcami są artyści ze Spiżarni Form Artystycznie Nieoczywistych są dwa opowiadania Brunona Schulza Wiosna i Traktat o Manekinach albo wtóra księga rodzaju.

Manifest Wiosenny to eksperymentalny spektakl teatralny, będący próbą ukazania czym może być młodość, jakie może przybierać formy. Jest to manifest wiary w siłę własnej kreatywności i możliwości. Spektakl ukazuje jak owa siła rezonuje ze światem współczesnym i tym wykreowanym przez autora.

A co myślimy, gdy słyszymy Schulz? Efemeryczność, pogoń za miłością, tęsknota za wielkimi emocjami, kreacja, kreatywność, ale też skomplikowana forma. I to wszystko odnaleźć można w Manifeście Wiosennym, z jednym małym wyjątkiem nie będzie to forma trudna w odbiorze, bo celem Manifestu jest odczarowanie Schulza i ukazanie jego tekstów, jako treści uniwersalnych, dających się przełożyć na obecnie otaczającą nas rzeczywistość. Spektakl to próba zaprezentowania twórczości autora w różnych konwencjach.
Nie pozostaje więc nic innego jak spotkać się z Schulzem twarzą twarz i doświadczyć Manifestu Wiosennego na własnej skórze.

Czas trwania: ok. 1,5h.
Bilety w cenie 10zł (ulgowy), 15zł (normalny) do kupienia na miejscu wydarzenia, pół godziny przed spektaklem. Płatność tylko GOTÓWKĄ, lub na portalu bilety24.pl
 
Rezerwacja miejsc: projektornia@gak.gda.pl lub spizarnia.fan@gmail.com.

Pozostałe terminy spektakli:
4 września Plama GAK (ul. Pilotów 11, Gdańsk)
_
Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Spektakl powstał w ramach zadania Traktat wiosenny dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Opinie

Sprawdź się

W jakim trójmiejskim teatrze grała Teresa Budzisz-Krzyżanowska?