stat
Impreza odwołana

Mam to na papierze

Czy nie było choć raz tak, że chodząc po wystawie, oglądając dzieła, zastanawiałeś się, jaki proces miał miejsce przed końcowym etapem? A może zwróciłeś uwagę na tak specyficzne dla danego twórcy szczegóły, że zacząłeś rozważać chęć ujrzenia jego szkicownika, żeby lepiej go zrozumieć, dostrzec więcej, zajrzeć w jego umysł?

14 - 31 sierpnia 2020, godz. 11:00 - 19:00

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł

28 lipca - 16 sierpnia 2020, godz. 12:00 - 17:00

Gdańsk,
Szkicowniki często skrywają niesamowite dzieła, które nigdy nie ujrzały światła dziennego z różnych względów - ta wystawa ma przybliżyć Ci tę, często skrywaną po szafach, szufladach i pokojach sztukę, często bardzo intymną i prywatną.

Mogą być nimi zwykłe notatniki, pamiętniki, zeszyty, w których znajdziesz dosłownie wszystko. Każdy twórca pracuje inaczej, niektórzy tworzą spójną całość, inni natomiast tak wielki chaos, że tylko oni sami mogą wiedzieć, co właściwie mieli na myśli. Jedno jest pewne - szkicownik to miejsce gdzie każdy pomysł się zaczyna. Na wystawie zobaczysz prace zarówno typowo artystyczne jak i projektowe. Porównanie tych dwóch - mogłoby się wydawać - bardzo różnych światów, zwraca uwagę na to, jak ważną rolę odgrywa szkicownik w życiu artysty i projektanta.

Ponadto każdy z wystawianych artystów prezentuje zupełnie inny, unikalny styl. "Mam to na papierze" pomoże Ci ujrzeć, jaką drogę przechodzą projekty przed powstaniem, oraz zauważyć ciężką pracę, którą na co dzień wkładają w samorozwój artyści i projektanci. W tej niezwykle intymnej wystawie będziesz miał możliwość poznania obrazów, których nie ujrzały oczy inne niż bliskiego grona znajomych, rodzin czy wykładowców, a często nawet samych twórców.

Swoje prace zaprezentują:
Agnieszka Jarosz
Klaudia Lubszczyk
Aleksandra Chowaniec Wz
Weronika Syrkowska
Julia Arcyz
Marta Shurpakova
Nina Dziwoki
Alicja Okrój
Mateusz Zakrzewski
Maria Krupa
Karolina Urbaniak
Magda Mokrzan
Natalia Szerszeń
Oriana Baścik
Dominika Milewska
Gabriela Zemlis
Elena Vertikova
Monika Socha Jakubowska
Paulina Wartacz
Natalia Lambert
Karolina Bobilewicz
Ela Bogucka
Eva Niemkiewicz
Adam Friedrich
Kasia Friedrich
Julia Tymańska
Karolina Kietlińska
Kateryna Bisharieva

Organizatorzy: Galeria Studencka START, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Informacje na stronie: http://zbrojowniasztuki.pl/wydarzenia/aktualne-wydarzenia/wystawa-mam-to-na-papierze,2741

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Aktorka Dorota Lulka debiutowała w: