Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Małżeński Rajd Dakar - spektakl gościnny (6 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 661-60-00, 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
6.0 52 oceny 1 10
Małżeński Rajd Dakar
Sigitas Parulskis

Jolka i Fryderyk to typowe małżeństwo z długoletnim stażem, dwójką dzieci i nowym domem w trakcie budowy - i jak typowe małżeństwo mają swoje problemy: z seksem, wychowaniem potomstwa, wykończeniem łazienki, teściową. Jest w nich tyle przeciwieństw, ile ziaren piasku na pustyni. Ona jest pedantycznym czyściochem, on uważa, że brud to najlepszy przyjaciel odporności człowieka. Ona dużo gada, on uważa, że nigdy nie słucha. Ona nie umie prowadzić samochodu, on nie zna się na mapie. Ona uważa, że ich małżeństwo przechodzi kryzys, on że media jej to wmówiły.

Pewnego dnia para postanawia wybrać się na pustynny rajd, który ma odświeżyć ich związek, umocnić więzi i nadać trochę koloru jednostajnemu życiu. Ale jak to bywa, na takiej wyprawie może zdarzyć się wszystko. Auto odmawia posłuszeństwa na środku pustkowia, telefon nie działa, woda się kończy, wokoło żywego ducha i nie widać szans na jakąkolwiek pomoc.

Mimo nieuchronnie zbliżającego się końca ich żywota, bohaterowie nie przestają się kłócić. Ciągle słychać jej kąśliwe uwagi, jego złośliwe docinki i oskarżenia, dochodzi nawet do próby zabójstwa współmałżonka - prawdziwa burza piaskowa. Fryderyk zaczyna popadać w obłęd spowodowany nie tylko brakiem wody i wycieńczeniem, ale również bezmyślnym postępowaniem żony. A sępy powoli zaczynają gromadzić się na upalnym, bezchmurnym niebie...

Nie - to nie scenariusz krwawego thrillera, ale komedii "Małżeński Rajd Dakar", nowego spektaklu Sigitasa Parulskisa (autora przebojowej "Kobiety Pierwotnej"). Tym razem twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione są sensu ich spory i zatargi. A robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru.Małżeński Rajd Dakar to wypełniona genialnym żartem opowieść o zazdrości, miłości, zdenerwowaniu, rozdrażnieniu, zaufaniu, zniechęceniu i innych emocjach, które towarzyszą każdej parze w codziennym życiu.Przedstawiona jednak z przymrużeniem oka i w niecodziennej scenerii.

Jak skończy się afrykańska wyprawa Jolki i Fryderyka - czy ich miłość to tylko fatamorgana, czy łączące ich uczucie wyschło jak woda na pustyni, czy będzie to ostatnia podróż ich życia? Przekonacie się o tym już wkrótce!

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Występują:
Jolka - Katarzyna Pakosińska
Fryderyk - Mirosław Zbrojewicz

Przeczytaj także

Opinie (6)

 • Cena (3) (opinia sprzed 7 lat)

  60-80zł... Przecież to jest dzień pracy dla normalnego człowieka.
  Rozumiem, że jest zainteresowanie, ale czy naprawdę nie można uczynić sztuki bardziej dostępną?!

  • 33 12

  • (opinia sprzed 2 lat)

   to jest jakies 7 minut (bo cała wizyta to 15 minut) pracy ginekologa. bez przesady ze to drogo

   • 0 0

  • (1) (opinia sprzed 5 lat)

   jeżeli pracujesz w HM to rzeczywiśćie dla ciebie dzień pracy.he he

   • 0 6

   • widocznie... (opinia sprzed 5 lat)

    tylko ty bożena masz takiego farta, ze pracujesz nie wiadomo gdzie i nie wiadomo za ile..

    • 5 1

 • Sprzedam 2 bilety na 11.06.2016. (opinia sprzed 4 lat)

  Witam,
  Cena na bilecie 80 PLN, natomiast ja sprzedam za 65 PLN/sztuka. Sprzedaję tylko 2 bilety razem. Miejsca obok siebie. Bilety z dokumentem potwierdzającym ich odbiór.

  Telefon 535 290 236.

  • 0 2

 • Gorąco polecam (opinia sprzed 5 lat)

  Byłam na tym spektaklu w Gdyni i bawiłam się wyśmienicie. Gorąco polecam!!!! Świetne teksty, super gra aktorów, może wybiorę się jeszcze raz?

  • 4 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery