stat
PATRONAT

Malarstwo marynistyczne Aneri Ireny Weissowej i Wojciecha Weissa

Wystawa prezentuje twórczość Wojciecha Weissa i jego żony Aneri Ireny Weissowej. Oboje uprawiali malarstwo pejzażowe, a w jego ramach wielokrotnie podejmowali tematy marynistyczne. Inspiracją dla obojga były podróże, nad Morze Śródziemne i nad Bałtyk. Ich owocem jest bogaty wachlarz prac malarskich i graficznych.

Prezentowanych jest łącznie ponad 50 prac obojga artystów. Wystawa powstała z myślą o przedstawieniu w jak najszerszym ujęciu wątków marynistycznych obecnych w twórczości Weissów. Obok dzieł poświęconych pejzażom z Wenecji i Lazurowego Wybrzeża, gdzie para artystów spędzała wakacje niemal od początku XX wieku, znajdą się również te inspirowane wybrzeżem Bałtyku, które zdominowało ich twórczość w latach trzydziestych.

Na ekspozycji znajdują się zarówno obrazy olejne i akwarele, jak i grafiki, wśród których szczególną uwagę zwracają prace wykonane w rzadkiej technice monotypii. Prace prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów własnych Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, a także z zasobów Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz z kolekcji prywatnych w całej Polsce.

2 lipca - 18 września 2022, godz. 11:00

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł

13 lutego 2021 - 31 grudnia 2022, godz. 11:00 - 18:00

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Zgodnie z planami miejskimi, obecna siedziba CSW Łaźnia miała pełnić bardzo oryginalną funkcję. Jaką?