• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Mała Syrenka - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny teatr dla dzieci
kasy:
58 557-42-47
wystawia:
Plama
6.7
11 ocen
Teatr Qfer
Mała Syrenka

Kapitan Gary wraca po rocznym rejsie do swej lubej Różyczki. Ofiaruje jej prezent - muszlę z wysp koralowych, która szumi o losach Małej Syrenki, córki króla mórz Trytona i jej przyjeciela, Małego Żółwika.

Syrenka uwielbia zwiedzać wraki i szukać ludzkich skarbów. Pewnego dnia podczas burzy ratuje tonącego Księcia i zakochuje się w nim. By zdobyć jego serce, szuka pomocy u Wiedźmy Morskiej, która w zamian za darowanie nóg Syrence żąda jej pięknego głosu. Historia kończy się szczęśliwie, a cały wątek baśni Andersena został ciekawie zaadaptowany.

W spektaklu nie ma cienia posępnego nastroju, który odczuwamy czytając baśń. Przedstawienie toczy się wartko, tanecznie z humorem. Okraszone jest pięknymi, melodyjnymi piosenkami w żeglarskim klimacie i ilustracjami muzycznymi. Słychać grzmoty, błyskawice, szum fal, śpiew mew, odgłosy morskiej głębiny.

Scenografia ma kilka odsłon: statek Kapitana Garego, Podmorska Kraina króla Trytona, Plaża.
Aktorzy wykorzystują różnorodne techniki lalkarskie: marionetka-Król Tryton, sycylijka-Mała Syrenka, Książę, pyskówka-Wiedźma Morska, pacynka-Żółwik. Piękna plastyka, nastrojowa muzyka i wyeksponowany wątek przyjaźni między Syrenką a Żółwikiem wpływają na przyjazny dzieciom klimat spektaklu.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery