Wiadomości

stat

Mała Gdyńska Filharmonia gra już od 5 lat

W ubiegłą niedzielę Mała Gdyńska Filharmonia świętowała swoje 5-lecie. Z tej okazji odbyła się specjalna gala, a na niej wiele atrakcji dla najmłodszych.
W ubiegłą niedzielę Mała Gdyńska Filharmonia świętowała swoje 5-lecie. Z tej okazji odbyła się specjalna gala, a na niej wiele atrakcji dla najmłodszych. zdj.Joanna Małecka-Nowosielska i Adam Małecki

Mała Gdyńska Filharmonia to projekt edukacyjno-muzyczny, który istnieje na kulturalnej mapie Gdyni już od pięciu lat. Poranki muzyczne dla dzieci zostały stworzone z myślą o najmłodszych melomanach, dotychczas wzięło w nich udział prawie 14 tysięcy widzów.Zabierasz dziecko na koncerty dedykowane najmłodszym?

tak

84%

nie

16%
W ciągu ostatnich kilku lat odbyło się wiele różnorodnych i atrakcyjnych koncertów, dzięki którym najmłodsi - dzieci do 6 lat - mieli okazję do poznania świata muzyki klasycznej. Na estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet, a także wielu znakomitych muzyków i dyrygentów.

- Każdy poranek był ciekawym, wyjątkowym widowiskiem muzycznym dla dzieci. Szczególnie emocjonalnie dzieci bawiły się przy muzyce Piotra Czajkowskiego i baletowych opowieściach, piosenkach z Akademii Pana Kleksa, bajce o byczku Fernando do muzyki Georgesa Bizeta i przy big bandowych rytmach - wspomina Karolina Klawitter.

Jak się to wszystko zaczęło?Karolina Klawitter - sopranistka (sopran liryczny) przez te wszystkie lata prowadziła i nadal prowadzi poranki muzyczne. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą. Współpracuje z ośrodkami muzycznymi w całej Polsce. Ma na swoim koncie występy w festiwalach operowych, liczne koncerty kameralne, jak i z towarzyszeniem orkiestry. Od lat zajmuje się projektami edukacyjnymi.

Wszystko rozpoczęło się latem 2013 roku, gdy pojawił się pomysł na taki projekt.

- Z inspiracji kilku gdynian kochających muzykę klasyczną i rozrywkową 5 lat temu w Centrum Kultury Gdynia zrodził się projekt cyklicznych poranków muzycznych dla dzieci, nazwany Małą Gdyńską Filharmonią. Pierwszy poranek dla dzieci zagraliśmy w październiku 2013 i od tego czasu z dużym sukcesem przy licznej publiczności raz w miesiącu świetnie się razem bawimy - opowiada Karolina Klawitter.

Nowe projekty muzyczne dla dzieciAle to nie wszystko. Dla spragnionych większej ilości muzycznych wrażeń - po wspaniałym przyjęciu poranków muzycznych - od października tego roku Gdyńskie Centrum Kultury rozszerzyło cykl Mała Gdyńska Filharmonia o nowość - Popołudnia Muzyczne dla dzieci, a także rozpoczęło nowy cykl edukacyjny dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod nazwą Dźwiękomania.

Wszystkie informacje na temat koncertów Małej Gdyńskiej Filharmonii zarówno poranków, jak i nowych propozycji znaleźć można na stronie internetowej GCK.

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23

lutego

Jazz Band Młynarski - Masecki Gdańsk, Stary Maneż

24

lutego

Mała Trójmiejska Maskarada Gdynia, Sala Koncertowa Portu Gdynia

24

lutego

Bolewski | Tubis Gdańsk, Kwadratowa

Rozrywka

Maluje figurki z chirurgiczną precyzją
Maluje figurki z chirurgiczną precyzją
Walentynkowa gala disco polo w Gdynia Arena
Walentynkowa gala disco polo w Gdynia Arena

Kulinaria

"Zawieszone zupy" w bistro na Przymorzu
"Zawieszone zupy" w bistro na Przymorzu

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: ferie, Dzień Kota i dużo koncertów
Planuj tydzień: ferie i dużo koncertów